Gündem Haberleri

  Çelik'ten Cindoruk'a sert eleştiri

  A.A
  03.05.2010 - 18:59 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Ömer Çelik, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Brüksel'deki temasları hakkındaki sözlerinin “saygısızlığın ötesinde terbiyesizlikle özdeş” olduğunu ifade etti.

  Çelik yaptığı yazılı açıklamada, Cindoruk'un siyasi yaşamının “demokrasiyi ve siyaseti krize sokarak fırsat kollamakla geçtiğini” savunarak, yaptığı açıklamayla millet değerleri ve demokratik siyasetle çatışma halinde olduğunu bir kez daha beyan ettiğini kaydetti.

  Çelik, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
  “Cindoruk'un, Brüksel'de başarılı temaslarda bulunan Sayın Emine Erdoğan hakkındaki ifadeleri saygısızlığın ötesinde terbiyesizlikle özdeştir. Türk kadınını ve Türkiye'nin AB vizyonunu Brüksel'de başarıyla temsil eden Sayın Emine Erdoğan'ın Türk kadınını temsil yeteneğini tartışmak Cindoruk'un haddine düşmez. Ama Cindoruk'un bu millete ait hiçbir değeri temsil edemez hale geldiği açıktır. Cindoruk hiçbir saygı ve terbiye ölçüsüyle bağdaşmayan ifadeleri kullanarak sadece kendi kişilik düzeyini ele vermiştir.

  Öte yandan, Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu hakkındaki açıklamaları da esef vericidir. Cindoruk, son yıllarda enerjisini postmodern darbelere siyasi lojistik sağlayan faaliyetlere seferber etmektedir. Bu bakımdan vatanseverlik açısından geçer not alabilecek en son siyasi kişilerden biridir. Ayrıca Cindoruk'un dış politika hakkında değerlendirme yapacak bir kapasitesinin olmadığı da açıktır.

  Öte yandan, Hükümetimize dönük, 'askerlerle uğraşacaklarına terörle uğraşsınlar' şeklindeki ifadesi, Cindoruk'un demokrasi ve siyaset düşmanı kariyerinin ifadesi olmaktan öte bir şey ifade etmez.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı