Gündem Haberleri

  Çelik'in iddiasına eski validen yanıt

  Ali ŞEN/MERSİN, (DHA)-
  04.07.2012 - 12:11 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in, 1995 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde öğretim üyesiyken, odasına bomba koydurmakla suçladığı dönemin Van Valisi Mahmut Yılbaş, bir komployla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Bu, büyük bir vicdansızlıktır" dedi.

  Mersin’in Silifke İlçesi’ne bağlı Atakent Beldesi’ndeki yazlığında tatil yapan emekli Vali Mahmut Yılbaş, kendisine dün ulaşan DHA muhabirinin sorularına çok kısa bir yanıt verirken, bugün iddialar konusunda geniş şekilde konuştu. Genel Başkanı olduğu Türkiye Müdafaa-i Hukuk Partisi’nin resmi internet sitesinde de yazılı açıklama yapması beklenen Mahmut Yılbaş, iddiaları komplo olarak değerlendirirken, o dönem AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’i tanımadığını söyledi.

  Mahmut Yılbaş, şunları söyledi:
  "Bu iddiayı akılla, izanla bağdaştıramıyorum. Aradan 20 yıl geçtikten sonra olayın bugün gündeme getirilmesini bir komplo olarak değerlendiriyorum. Bu büyük bir vicdansızlıktır. Allah korkusu olanların yapamayacağı bir iştir. Klasik 'çamur at izi kalsın' yöntemidir. Ülkede kirletilmedik hiçbir kişi ve kurum bırakılmadı. Önce asker, emniyet... Mülki idareye sıra geldi. Adı geçen emniyet müdürü hayatta ve bir iki gazetede de çıkan beyanatı var. Böyle bir şeyin olmadığını söylüyor. Ben o dönemde kendisini dahi (Hüseyin Çelik) tanımıyordum."

  ÇELİK NE DEMİŞTİ?

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ''1995’te üniversitedeki odama bomba kondu. Günlerce kriminal laboratuvarını aradım, ne oldu diye? Sonunda bana ‘üzerine gitme zarar görürsün’ dediler. Şimdi bunu nasıl izah edeceksiniz? Dönemin Emniyet Müdürü geldi dedi ki, ‘Hocam ne diyeceğimi şaşırdım. Odanıza bombayı vali koydurdu'' demişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı