Gündem Haberleri

  Çelik: YSK kararı zorlamayla alındı

  Hürriyet Haber
  13.05.2010 - 16:38 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

  Çelik, YSK’nın referandum için 12 Eylül tarihini belirlemesiyle ilgili ‘Bu karar zorlamayla alınmış siyasi bir karardır’ dedi.

  İşte Hüseyin Çelik’in açıklamaları:

  YSK’nın kararı zorlamayla alınmış siyasi bir karardır. Bu seçim değildir. Bu referandumdur. Referandum ile seçim arasındaki farkın ne olduğunu sadece oy veren sıradan vatandaşlarımız bile bilir.

   

  Zorlamada olsa alınmış bir karar olsa da buna uymak zorundayız. Biz 60 günde de hazırız. 120 güne de hazırız. Referandum tarihi bayram sonrasına gelen bir tarihe denk geliyor. Umarım milletimiz çifte bayram yapar.

  BAYKAL’IN İSTİFASI

  Sayın Başbakan, bir Başbakan’a yakışan neyse bunu yapmıştır. Ama maalesef gösterdiğimiz hassasiyet CHP nezdinde karşılık bulmamıştır. Aksine partimiz ve hükümetimiz itham edilmiştir. Bunun bir iftira olduğunu ifade etmek istiyorum.

   

  Sayın Başbakanımız merhum İsmet İnönü ve tek parti dönemi ile ilgili olarak bazı sözler sarf etmiş ve “arşivimdeki dosyalarda daha neler var” demiştir. Ancak bu sözler bugünkü CHP ve yönetimiyle ilgili kesinlikle değildir.

   

  Sayın Başbakan’ın sözlerinden bu anlam zorlasanız da çıkmaz. Kaset ortaya çıktıktan iki gün önce Başbakan’ın haber varmış gibi bir çarpıtma yapılmıştır. Bunun da gerçekle hiçbir ilgisi yoktur.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı