Gündem Haberleri

  Çelik: Esad parmağı ihtimal dahilinde

  Turan YILMAZ/ANKARA
  21.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, Hürriyet’e, “Sabah Gaziantepte, PKK’nın Amanos grubunun İslahiye Altınüzüm’deki yol kesme eylemleri üzerine ‘terörün Gaziantep’e bulaşmaması için hemen yetkililerle konuşalım’ diye milletvekillerimizle aramızda toplantı yaptık, akşam ise bu eylem oldu” dedi. Hüseyin Çelik, saldırının ardında Suriye parmağı olabileceğine de dikkat çekti

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Hürriyet’e, Gaziantep’te dün sabah terör toplantısı yaktıklarını, akşam ise bombalı saldırının meydana geldiğini söyledi. PKK’nın terörü her tarafa yayıp dehşet duygusu yaratmaya çalıştığını söyleyen Çelik şöyle konuştu:

  "Sabah terörü konuştuk"

  “Sabah (dün) hep birlikte Gaziantep’teydik. Bayramlaşma programlarımızın ardından il başkanlığımızda milletvekillerimizle birlikte aramızda toplandık. PKK’nın Amanos grubunun İslahiye ilçemize bağlı Altınüzüm beldesine kadar inerek yol kesip propagandada bulunması olayını aramızda konuştuk. Terörün ayak seslerinin duyulması nedeniyle terörün Gaziantep’e de bulaşmaması için bir an önce bu meseleyi yetkililerle konuşalım’ dedik. Biz sabah bunları aramızda konuşurken, akşam bu eylem oldu.

  "Kendinden olmayana hayat hakkı yok"

  PKK terörü her tarafa yaymaya, böylece toplumda dehşet duygusu yaratmaya çalışıyor. Çünkü kendinden olmayan, maraza çıkarmayan Kürdü Kürt kabul etmiyor, onlara hayat hakkı da yok diyor, bütün yaptıkları da bu.”

   "Esad parmağı ihtimal dahilinde"

  Hüseyin Çelik, saldırının ardında Suriye parmağı olabileceğine de dikkat çekerek şöyle konuştu :  “Bu saldırı, nüfusunun yarısı Kürt olduğu halde tam manasıyla kardeşlik zemininde yaşayan Gaziantep’in bu yapısını hedef alan, bunu sabote etmeyi hedefliyor. PKK böyle bir saldırıyı tek başına gerçekleştirebilecek bir örgüt, ama böyle bir eylemde destekçileri yok mudur, vardır, olabilir. PKK’nın Suriye’nin istihbarat örgütü El Muhaberat ile kol kola çalıştığı biliniyor. Zaten Esad da şu anda ‘düşmanımın düşmanı dostumdur’ yaklaşımından hareketle, Türkiye’nin düşmanı PKK’yı dost görme bir yaklaşım içinde. Şu anda tam bir bilgiye sahip değiliz, ama bir tahmin olarak da olsa böyle bir saldırıda böyle bir bağlantı ihtimal dahilindedir.”


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı