GeriGündem Çekmeköy Belediyesi hangi partide? Çekmeköy'ün mevcut Belediye Başkanı Ahmet Poyraz kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çekmeköy Belediyesi hangi partide? Çekmeköy'ün mevcut Belediye Başkanı Ahmet Poyraz kimdir?

Çekmeköy Belediyesi hangi partide? Çekmeköy'ün mevcut Belediye Başkanı Ahmet Poyraz kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un ilçelerinden Çekmeköy'de belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Çekmeköy'ün mevcut Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Çekmeköy Belediyesi hangi partide?

Çekmeköy Belediyesi'nin hangi partide olduğu ve 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte, bu konuya ilişkin detaylar ve Çekmeköy'ün mevcut Belediye Başkanı Ahmet Poyraz hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Ahmet Poyraz seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Çekmeköy Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel seçimlerinde mevcut Belediye Başkanı Ahmet Poyraz yeniden aday olarak gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN AHMET POYRAZ KİMDİR?

1964 yılında, Rize'nin Çayeli ilçesinde doğmuştur.

Eğitim hayatının ilk ve ortaokul öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini Rize’de, yüksek tahsilini de yurtdışında tamamlamıştır.

Tahsil hayatından sonra dedesinin kurduğu aile şirketlerinde yöneticilik yapmıştır.

Siyasi kariyerine 2003 yılında AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı olarak başlamıştır.

İki dönem bu görevi yürütmüş ve 2008 yılında Çekmeköy Belediye Başkanlığı için görevinden ayrılmıştır.

2009 yerel seçimlerinde kurucu Çekmeköy Belediye Başkanı olan Ahmet Poyraz, 2014 yerel seçimlerinde tekrar seçilerek ikinci dönemine başlamış ve halen görevine devam etmektedir.

Evli olan Ahmet Poyraz üç çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle