Gündem Haberleri

  Çekilip, milletin bağrına gideceğiz

  Hürriyet Haber
  16.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, TBMM'yi boykot edecekleri mesajını dün DYP Grubu'nun kürsüsünden ilan etti. Çiller, ‘‘Meclis çalışmalarından çekilerek, milletin bağrına gideceklerini’’ söyledi. Hükümet ortaklarına ve devletin kurumlarına da isim vermeden mesaj gönderen Çiller, canı pahasına mücadele edeceğini ima etti ve ‘‘Bu can bu tende oldukça, hiç kimse bu ülkede muvazaalı bir demokrasinin inşasına muvaffak olamayacaktır’’ dedi.

  Meclis çalışmalarından çekilme gerekçelerini anlatan Çiller, ‘‘DYP olarak biz bu muvazalı, bu halkı aldatma hesabına dayalı demokrasi oyunu oynayan bir siyasi faktör konumunda olmayacağız ve kalmayacağız’’ dedi. Çiller, şöyle devam etti:

  ‘‘Elbette Meclis çalışmalarında bu ara dönem azınlık iktidarına son verecek çalışmaların içinde olacağız. Elbette, parlamenter demokratik rejimin önünü açacak çalışmalarda, milletin hakkını, hukukunu koruyacak çalışmalarda görevimizin başında bulunacağız. Elbette bir erken seçimle ilgili kararın içinde başında olacağız. Ve bunun hazırlanması çalışmalarının içinde ve başında olacağız. Ama bunun dışında Meclis çalışmalarından çekilmeyi milletin bağrına giderek, milletle bütünleşerek, milletin mücadelesini milletin adına yapmayı, DYP tarihi bir sorumluluk olarak görecektir.’’

  Çiller, bu konunun Genel İdare Kurulu'nda görüşüldükten sonra karara bağlanacağını bildirdi.

  Kundakçı Paşa DYP'de

  Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, dün DYP Grubu'nda düzenlenen bir törenle DYP'ye katıldı. Kundakçı'ya DYP rozetini, Çiller taktı ve elini havaya kaldırdı.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı