Gündem Haberleri

  Cehennem Melekleri Türkiye’ye geliyor

  Mehmet TAŞKIRAN / KREFELD
  16.07.2012 - 16:35 | Son Güncelleme:

  Dünya’nın her yerinden toplam 500 kişinin katılacağı 'Asya Run Partisi'ne sadece Almanya’dan 300 kadar Hells Angels üyesinin katılacağı öğrenildi.

  Almanya'da "Cehennem Melekleri" olarak bilinen Hells Angels adlı motosiklet kulübü üyeleri İzmir’de düzenlenecek Asya Run Partisi için Almanya'dan Türkiye'ye gitti.

  Kendilerini özgür motosiklet kulübü olarak tanıtan Hells Angels motosiklet kulübü adına konuşan Adem Kılınç ve Selo Atik, "Herkes bizi sabıkalı ve kriminal olaylarla karışmış gözüyle görüyor. Ancak gerçek öyle değil. Bizler özgürlüğü, barışı ve serbestliği seven dünyada meydana gelen doğal afetlere yardım eden Cennet Melekleriyiz" dediler.  

  DAHA ÖNCE DE TÜRKİYE’YE GELMİŞLERDİ

  CEHENNEM MELEKLERİ HAKKINDA EUROPOL RAPORU Cehennem Melekleri (Hells Angels) başta Türkiye ve Arnavutluk olmak üzere Güney ve Doğu Avrupa’da faaliyet gösteriyor. Europol 2010'da yaymmladığı raporunda söz konusu grupların üyelerinin kendilerini “yüzde 1’likler” olarak tanımladıkları ve haraç, gasp, cinayet, adam dövme, organize hırsızlık, sahtecilik, mali suçlar, silah ve patlayıcı kaçakçılığı, fuhuş amaçlı insan kaçakçılığı ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasadışı işlerle uğraştıklarının altı çizilmişti. Yasadışı motosiklet çetelerinin aralarında kurdukları yeni ittifaklarla “altyapı, bağlantı, kaynak ve deneyim” sahibi olduklarını ve böylece “Balkan Yolu”nu kullanarak Güney ve Doğu Avrupa’da uyuşturucu kaçakçılığı yapabilecek kapasiteye eriştikleri ifade edilen raporda, “ağır uyuşturucuların başka bölgelere taşınmasında Türkiye’nin bir kilit noktası ve önemli bir yükleme bölgesi” olduğuna dikkat çekilmişti Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Asya Run Partisi'nin sadece Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlandığını belirten Adem Kılınç, "Partiye dünyanın her yerinden 500'e yakın arkadaşlarımız katılıyor. Sadece Almanya'dan 300 kişi gelecek. Burada yiyor, içiyor, müzik dinliyor, dans edip arkadaşlarla hasret gideriyoruz. Biz Türk kökenli Hells Angels üyeleri olarak vücutlarımıza ve giysilerimize Türk Bayrağı ve Türk motiflerinden oluşan dövmeler yaptırıyoruz" dedi. 

  Bir süre önce Köln, Krefeld, Viersen ve birçok illerde Hells Angels’e ait dernek ve işyerlerinin polis tarafından basılıp arandığı olaylarına da değinen Adem Kılınç, şunları söyledi: "Alman polisi bize hep ön yargı ile yaklaşmıştır. Bu nedenle işyerlerimiz basılıyor. Kulübümüze üye olan arkadaşlarımız bilinmeyen nedenlerle işten çıkarılıyor. Bizler barış ve yasalardan yanayız.“ 

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı