Gündem Haberleri

  Cee’d, 300 kişi için 5 binYTL’lik avantajla yollarda

  Hürriyet Haber
  14.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kia’nın Avrupa pazarını hedefleyerek tasarladığı orta sınıf temsilcisi Cee’d, 1 yıllık bir gecikmenin ardından Türkiye’de 31 bin 790 YTL’den başlayan lansman fiyatıyla satışa sunuldu.

  5 yıl veya 150 bin kilometre garantiye sahip olan aracın lansmanına özel 5 YTL’lik indirimli bu fiyattan ise sadece ilk 300 müşteri faydalanabilecek. Slovakya’da üretilen Kia Cee’d, 1.6 litre CRDi 90 beygir ve 115 beygir olmak üzere iki dizel motor seçeneğiyle ithal ediliyor. 3 ve 5 kapı olarak iki farklı gövde tipine sahip olan Cee’d, ’Cool’ ve ’Motion’ adıyla iki farklı donanım paketi ile satın alınabiliyor.

  Aynı platformda yükselen kardeşi Hyundai i30’a göre oldukça uygun bir satış fiyatı ile pazara sunulan Cee’d sert ama akıcı bir görünüme sahip. Kia’nın gelecekteki tasarım anlayışının izlerini yansıtan araç, 4.2 metrelik uzunluğunun yanı sıra 2650 milimetrelik dingil aralığıyla dikkat çekiyor. İç mekanda ise üç-kollu direksiyon simidi, dar eğimli sportif üç kadranlı gösterge paneli ve sürücüye doğru eğimli orta panel ile kompakt ve sportif bir tasarım sergileniyor.

  Kia Cee’d, Cool ve Motion olarak iki farklı donanım seviyesi ile satışa sunuluyor. Cool donanım paketi içinde standart olarak ön, yan ve perde hava yastıkları, EBD ile desteklenmiş ABS, hıza-duyarlı otomatik kapı kilitleri, beş yolcu için kafalıklar ve üç noktalı emniyet kemerleri, merkezi kilit, elektrikli ön camlar, dört hoparlörlü müzik sistemi, direksiyondan kumandalı radyo, CD-MP3 çalar, USB-AUX-iPod girişi ve yol bilgisayarı sunuluyor. Motion donanım paketinde ise, bu ekipmanlara ilave olarak gövde rengi kapı kolları, ön sis farları, sürücü ve ön yolcu koltuğunda aktif kafalıklar, Hız Sabitleyici (Cruise Control), elektrikli arka camlar gibi özellikler yer alıyor. Kia Cee’d 90 ve 115 beygir gücündeki iki dizel motorla Türkiye’ye ithal ediliyor. 1.6 litrelik 90 beygir gücündeki motor, 1750 devirde 24 kgm’lik maksimum tork değerine ulaşıyor. Aracın yakıt tüketimi ise 100 kilometrede ortalama 4.7 litre. 4000 devirde 115 beygir maksimum güç üretim kapasitesine sahip olan ikinci motor ise 1900 devirde 26 kgm’lik tork sağlıyor. Motorun karma kullanımda ortalama yakıt tüketimi 3 kapılı versiyonda 100 kilometrede 4.8 litre iken, 5 kapılı versiyonda 5.9 litreye çıkıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı