Gündem Haberleri

  Çebuksarı nire?

  Hürriyet Haber
  26.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya'ya bir kardeş kent geliyor

  Çuvaşistan'ın başkentine giden belediye meclisimizin 12 üyesinin raporu olumlu

  Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeleri, burun kıvırarak gittikleri Çuvaşistan'ın Çebuksarı kentinde beklemedikleri manzara ile karşılaştı. Gitmeden 'Antalya'nın kardeş şehirliğine yakışır mı' düşüncesinde olan üyeler, kentin altyapı ve şehirleşmesine hayran kaldı.

  KARAR MECLİSİN

  Çebuksarı'nın altyapısı tamamlanmış, yeşil alanları oluşturulmuş, ulaşım ve yol sorunu çözülmüş bir kent olduğunu belirten meclis üyeleri, ‘‘Sanayi yönünden de çok gelişmiş. Biz bu düşüncelerimizi mecliste dile getireceğiz. Son kararı meclis verecek’’ şeklinde konuştu.

  1 HAFTA GEZİ

  Üyeler, ‘‘Adını bile duymamıştık. Ama gelişmişliği bizleri şaşırttı. Kardeş olabiliriz’’ dedi. Bir hafta süren gezide, meclis üyeleri yöresel yemekleri yedi ve kenti gezdiklerini söyledi.

  KAPORTA DÜZELTTİLER

  Antalya Büyükşehir Belediye meclisi üyelerinin Çebuksarı gezisi bir hafta sürdü. Kardeşlik önerisini inceleyen heyet, çok iyi ağırlandı. Geleneksel olarak ‘‘kaporta düzeltme’’ töreni düzenlendi. Ormanlık bir alana götürülen heyete, otomobilin kaportası üzerinde içki ve yiyecek ikram edildi. Kadehler şerefe kaldırıldı ve kaporta düzeltildi.

  NE DEDİLER

  Av turizmi olur

  Mustafa Öğüt (MHP); Ekonomisi biraz zayıf ancak, yaşam çok ucuz. Düzenli bir şehir. Planlaması çok iyi yapılmış, altyapı sorunu 100 yıl önce tamamlanmış. Bize turist getirebilecek, özellikle de av turizminde bizim vatandaşlarımızın yararlanabileceği bir şehir.

  Göz hastaneleri

  İzzet Bayar (DYP); Özellikle sanayisi büyük ölçüde gelişmiş ve dünyanın en büyük üçüncü iş makinası fabrikası burada. Türkiye'den de tedavi olmak için vatandaşların gittiği büyük göz hastaneleri var. Keşmekeşlik beklerken, düzenli bir kent bulduk.

  En düzenli kent

  İbrahim Koç (CHP); Bizi çok iyi karşıladılar. Kardeşimiz olabilecek bir şehir. Rusya'nın en düzenli şehirlerinden birisi olduğunu öğrendik. Gezi ülkeyi ve şehri tanımak amacıyla çok olumlu geçti. Bu konuda meclisin olumlu karar vermesini sağlayacağız.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı