GeriGündem CEBİNDE 50 LİRASI OLACAKTI... BAYRAMDA 2 ÇOCUĞUNA ELBİSE ALACAKTI
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  91
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CEBİNDE 50 LİRASI OLACAKTI... BAYRAMDA 2 ÇOCUĞUNA ELBİSE ALACAKTI

CEBİNDE 50 LİRASI OLACAKTI... BAYRAMDA 2 ÇOCUĞUNA ELBİSE ALACAKTI
refid:21194707 ilişkili resim dosyası

Güneydeniz Saha Komutanlığı'na bağlı Foça Birliği'ne ait personel servis aracına düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan Özkan Ateşli'nin İstanbul'daki baba evinde yas var. Özkan Ateşli’nin 6 aylık Alper ve 2 yaşında Alkay isminde iki oğlu yetim kaldı. Şehit er Ateşli'nin cebinde 50 TL parası vardı, onunla da bayram iznine gelirken 2 çocuğuna elbise alacaktı. Şehit er Özkanlı'nın naaşı baba evinde helallik alınmasından sonra cemevine götürüldü. Cemevi dedesi, Başbakan Erdoğan'ın sözlerine atıfla 'Buralar ucube değil, cemevi' dedi.

Ateşli'nin şehit düştüğü haberini, Esenyurt Mehter Çeşme Mahallesi'nde oturan ailesine askeri yetkililer verdi.
Askeri yetkililerle birlikte gelen sağlık ekibi, fenalaşan şehit yakınlarına müdahale etti.
Acı haberin duyulmasının ardından şehidin ve komşularının evleri Türk bayraklarıyla donatıldı.
Şehidin evinin bulunduğu sokakta iftar vakti belediye tarafından iftar yemeği verildi.
Şehidin amcası Hüsnü Ateşli, haberi öğle saatlerinde telefonla öğrendiğini ifade ederek, “Elimiz ayağımız tutmadı. Ama yine de alnımız dik. Milletimizin, devletimizin başı sağ olsun. İki tane oğlu büyüyor. Onları da babası gibi askere göndereceğiz. İster gazi olsunlar, ister şehit” diye konuştu.

ŞEHİDİN AİLESİ FENALAŞTI, GERİDE 2 ÇOCUĞU KALDI / Foto Galeri

2 ÇOCUK BABASIYDI

Özkan Ateşli’nin 6 aylık Alper ve 2 yaşında Alkay isminde iki oğlunun olduğu öğrenildi. 7 aylık asker olan şehit er Ateşli’nin 16 Ağustos 2012 Perşembe günü bayram iznine ayrılacağı ve İstanbul’a ailesinin yanına geleceği belirtildi.

ŞEHİDİN BABA OCAĞINDA YAS / WEB TV

ŞEHİT ER SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI / WEB TV

CEBİNDE 50 TL PARASI VARDI

Şehidin annesi Şerife Ateşli ise oğluyla en son dün akşam telefonda görüştüğünü belirterek, şöyle devam etti:
“Telefonda çocuklarıyla konuştu. 'Anne onlara iyi bak' dedi. Ben de 'elimden geldiğince çocuklarına bakıyorum. Sen kendine iyi bak. Allah'a emanet ol' dedim. Babasıyla da konuştu. 10 günlük dağıtım iznine gelmişti. Bayramda tekrar gelecekti. Uçak biletini babası alıp gönderdi. Ben de 50 TL göndermiştim. 'Anne, uçak biletini ve parayı aldım. Gelirken o parayla çocuklara elbise alacağım' dedi.”

"PKK BİZİ YIKAMADI, AYAKTAYIZ"

Şehidin kız kardeşi Gizem Gezer yeğeni Alper’i kucağına alarak, "Biz bir tane şehit verdiysek iki tane de daha aslan yavrumuz var. Yıkılmadık ayaktayız. PKK bizi yıkamadı, halen ayaktayız . İki tane daha yavrusu var Allah'a şükürler olsun. Şehit ölmez" diye konuştu.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A 'UCUBE' YANITI

Şehit er için Haramidere'de bulunan cemevinde dua okunup cenaze namazı kılındı. Cenaze namazını cemevinde görevli dede kıldırdı.

Dua okunması sırasında cenaze namazını kıldıran cemevi dedesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Karacaahmet’teki cemeviyle ilgili yaptığı açıklamalara atıfta bulunurken şunları söyledi:
"Cemevleri de bir ibadet yeridir. Çünkü içinde Allah’ın Muhammed’in Ehl - i Beyt’in ismi zikredilir. Buralar ucube değil. Buralar cemevi. Tek bir Alevi kalana kadar buralar ibadethane olarak kalacaktır. Biz de ibadetimizi kıyamete kadar burada yapacağız. Yüce Allah ibadetinizi kabul eylesin."

BAŞBAKAN: KARACAAHMET MEZARLIĞI'NIN YANINDAKİ CEMEVİ UCUBE

'YETKİLİLER ARAMADI, SADECE YİYECEK GÖNDERDİ'

Şehidin Ağabeyi Aşkın Ateşli (24) ise "Şehit haberini aldığımızdan beri bizi hiçbir yetkili aramadı. Hiçbir yetkili buraya gelmedi. Buraya yiyecek gönderiyorlar. Yiyecek göndermesinler kendileri gelsinler. Biz bu askeri toprak için, vatan için şehit verdik" şeklinde konuştu.

ŞEHİTTEN GERİYE FOTOĞRAFLARI KALDI

Şehit Özkan Ateşli’den geriye İskenderun’daki acemi birliğine teslim olmadan 1 saat önce çekilmiş 3 fotoğrafı kaldı.

ŞEHİDİN CENAZESİ BABA EVİNDE

Hain saldırıda şehit olan er Özkan Ateşli'nin cenazesi helallik için Esenyurt'taki evine getirildi

ŞEHİDİN CENAZESİ BABA EVİNE GETİRİLDİ / WEB TV

"ASKERE VURULAN ELLER KIRILSIN "

Türk bayraklarıyla donatılan evin önünde şehit erin eşi Dilara Ateşli gözyaşlarına boğuldu. Vatandaşlar cenazenin eve getirilişi sırasında dev bir Türk bayrağı açarak ' Askere vurulan eller kırılsın ' sloganı attı.

ŞEHİDİN NAAŞI SON KEZ BABA EVİNDE / Foto Galeri

EŞİNE 'ÖZKAN ' DİYE SESLENDİ

2 çocuk babası şehit Ateşli'nin cenazesi evinin önüne getirildiği sırada eşi Dilara Ateşli fenalık geçirdi. Şehit Ateşli'nin anne ve babası ise uzun süre oğullarının tabutuna dokundu. Baba Hamdi Ateşli ile anne Şerife Ateşli oğullarının tabutunun önündeki fotoğrafa bakarak ağladı. Şehit erin eşi Dilara Ateşli eşinin tabutuna son kez dokundu. Bu sırada gözyaşlarına boğulan Dilara Ateşli, eşine 'Özkan' diye seslendi. Şehit erin teyzesi Sevim Ateşli ise daha fazla dayanamayarak baygınlık geçirdi. Ateşli'ye olay yerindeki ambulansta müdahale edildi.

CENAZE CEMEVİNE GÖTÜRÜLDÜ

Evin önünde şehit er Ateşli için dua okundu ve helallik alındı. Helalliğin ardından şehit erin cenazesi askeri araçla evin önünden alındı. Bu sırada şehit erin ağabeyi Aşkın Ateşli cenaze aracının önünde kardeşi Özkan Ateşli'nin fotoğrafını taşıdı. Cenaze daha sonra Haramidere'de bulunan cemevine götürüldü.

Haramidere cenazenin cemevinden çıkarılması sırasında cemevi sokağında oturan vatandaşlar şehit erin arkasından ağladı. Ardından şehit erin cenazesi Ataköy 5. Kısım Camii’ne götürüldü.

 


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle