GeriGündem Çayır sezonu açıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çayır sezonu açıldı

Çayır sezonu açıldı
refid:15142688 ilişkili resim dosyası

Edirne’de bu yıl 649’uncusu düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne bu yıl 53’ü başpehlivan olmak üzere 1493 pehlivan başvuruda bulundu. Dün başlayan güreşler yarın sona erecek.

Edirne’deki 3 bin yatak kapasiteli otel ve misafirhaneleri tamamen doldu. Kalacak yer bulamayanlar güreşlerin yapıldığı Sarayiçi alanı, Selimiye Camisi’nin bahçesi ve Edirne Valiliği tarafından sergilenen, kabristan olmayan Osmanlı mezar taşlarının arasında ve mezarın yanında yerlere serdikleri hasırların üzerinde, bazıları ise otomobillerin içinde uyudu.

Sabah gözlerini kapalı havada açan güreşseverler, hazırladıkları kahvaltılarını yere serdikleri gazete kağıtlarının üzerinde yedi.

Uf mu oldu

Geleceğin başpehlivanları güreşçilerin hamisi, ağa olmadan cazgır tarafından çayıra salındı. Pehlivanlar mücadele ederken sadece iki davul ile zurna güreş havası çaldı.

Sumocular güç topluyor

Dün akşam Japonya’dan kente gelen 5 sumo güreşçisi, gösteri amaçlı Selimiye Camii Meydanı’nda güreşecek. Güreşçiler, gittikleri lokantada 80 porsiyon tava ciğeri, 15 porsiyon köfte yedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle