Gündem Haberleri

  Çay: MHP rehavete kapıldı

  Hürriyet Haber
  01.01.2002 - 13:01 | Son Güncelleme:

  Eski Devlet Bakanı ve MHP Çorum Milhletvekili Abdulhaluk Çay, MHP’nin seçimlerden sonra rehavet ortamına girdiğini öne sürdü.

  Yılbaşı tatilini geçirmek için Nevşehir’e gelen ve merkez ilçeye bağlı Nar Beldesi’ndeki Peri Tower Oteli’nde kalan Çay, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Abdulhaluk Çay, 1963 yılından beri MHP’nin her kademesinde görev aldığını, şu anda partisinden istifa etmeyi düşünmediğini, bu konuda gelişmelere göre hareket edeceğini söyledi. Çay, ‘‘27 yıllık öğretmen ve idareci olarak hizmetim var. Benim hakkımda iddialarda bulunanların yaşı dahi benim davaya yaptığım hizmetlerin yanında küçük kalır. Bahçeli’ye kırgın olmamam mümkün değil’’ dedi.

  ‘‘Bugünkü mevcut MHP yönetimi, kendisine verilen görevi yapabiliyor mu ya da yapamıyor mu? MHP’nin genel politikasına ve ideolojisine uygun hareket edebiliyor mu? Önemli olan bu olmalı’’diyen Çay, şöyle devam etti:

  ‘‘Görebildiğimiz kadarıyla 1999 seçimleri sonrasında MHP bir rehavet ortamına girdi. Bu rehavet ortamının getirdiği yanlış politikalar, bugünkü parti yönetimini Türkiye genelinde parti içerisinde tartışılır hale getirdi.’’

  Çay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir hakem olarak tarafsızlığını muhafaza etmesi gerektiğini ifade ederek, ‘‘Başkan olarak parti içerisindeki demokratik mücadelenin zeminini hazırlaması gerekir. Eğer hazırlayamazsa, parti içi hiziple partiyi daha kötü duruma getirir’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı