GeriGündem Çavuş Murtaugh da kadroda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çavuş Murtaugh da kadroda

Nev York’ta Beş Minare’nin çekimleri için Amerika’da bulunan Mahsun Kırmızıgül, yeni filminin kadrosunu tamamladı ve dünyaca ünlü oyuncu Danny Glover’i de kadrosuna kattı.

Danny Glover, filmde Haluk Bilginer’in oynadığı karakterin yakın arkadaşı olarak sinema izleyicisinin karşısına çıkacak. Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi için  Amerikalı üç önemli isim ile anlaşmalar tamamlanırken, yan rollerin belirlenmesi için çalışmalar devam ediyor. Daha önce Al Pacino, Tom Cruise , John Travolta, Nicholas Cage ile bas rol oynayan Gina Gershon ve Terminator 2 ile hafızalara kazınan Robert Patrick ile anlaşma sağlayan Murat Tokat-Boyut Film,  bu kez Mah sun Kırmızıgül’ün en çok çalışmak istediği ve filminde mutlaka olmasını istediği Danny Glover ile de anlaşmayı tamamlamış oldu.       

Ülkemizde daha çok Cehennem Silahı, Testere, Tetikçi, Av, Körlük, Rüya Kızlar, Mor Yıllar,  ve son olarak da 2012 adlı sinema filmleriyle bilinen Danny Glover, ilk kez bir Türk yönetmenin filmi için kamera karşısına geçecek. Hem oyuncu hem de yönetmen olarak sayısız ödüle sahip olan Glover, aynı zamanda Birleşmiş Milletler Geliştirme Programı İyiniyet Elçisi.    

  Üçüncü filmini bu hafta New York’ta çekmeye başlayacak olan Mahsun Kırmızıgül, tüm ekibini provalar için hazırladı. 150 kişilik Amerikalı ekibin çalışacağı kadroda sendika kuralları gereği sadece üç Türk çalışabiliyor. Amerika bulunan ve çekimlerin başlaması için gün sayan Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Engin Altan Düzyatan’a daha sonra  Murat Ünalmış, Zafer Ergin, Salih Kalyon, Hüseyin Avni Danyal ve Eşref Kolçak  da katılacak.


 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle