Gündem Haberleri

  Çatlak gün yüzüne çıktı

  ANKARA
  23.01.2015 - 01:38 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Partili 4 eski bakanın Yüce Divan’a gönderilmemesiyle ilgili, “Önemli sayıda AKP’li milletvekilinin 4 eski bakan aleyhinde tutum takınması mühim bir gelişmedir. Bu demektir ki, AKP Meclis Parti Grubu hükümete güven vermemiş, arkasında durmamış, Soruşturma Komisyonu raporuna, paralel ve darbe safsatalarına itibar etmemiştir. Böylelikle AKP’de derin, alttan alta kaynayan, geçiştirilemez çatlak ve çatışmaların varlığı gün yüzüne çıkmıştır” dedi.

  Bahçeli’nin açıklaması şöyle: “Yakın tarihin en ağır, en korkunç rüşvet ve yolsuzluk iddialarına adı karışan malum şahıslar, iradeleri haczedilmiş, baskı ve şantaj altında kalmış AKP’li milletvekilleri tarafından kurtarılmıştır. 4 eski bakanı adaletten kaçırma operasyonuna destek veren herkes vicdanen suç işlemiş, ahlaken iflas etmiştir.
  MİLLİ AHLAK FELÇ EDİLDİ
  Esasen, TBMM’de rüşvet ve yolsuzluk zanlıları aklanmamış; yasa, anayasa, milli ruh ve milli ahlak felç edilmiştir. 4 eski bakan temize çıkmamış, üzerlerinde atılı duran pek çok ithamlardan arınmamış, buna karşılık dürüstlük ve namuslu olmak yeniden ağır bir hasar almıştır. Türk milleti belgeli, delilli olan rüşvet ve yolsuzluk iddialarını ve taraflarını Yüce Divan’a göndermeyip suça ortak olan AKP’yi ibret, esef ve teessüfle izlemiştir.
  AKP vekillerindeki fire 48’i bulmuştur. Davutoğlu başkanlığında kurulan 62’nci Hükümet fiilen, fikren ve zihnen düşmüş, siyaseten enkaza dönüşmüştür. TBMM’de tehdit ve baskı mekanizmasıyla Yüce Divan’a gönderilmeyen eski bakanların ve 17-25 Aralık’ın Saray’a saklanan failinin hesap vermesi kaçınılmaz bir zarurettir.”

  Bölücülerle işbirliğine de tavır koyun
  ? YÜCE Divan oylamasından çıkan karara tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “50’ye yakın AKP’li milletvekilinin ortaya koyduğu iradeyi kutlamakla birlikte kendilerinden daha yiğitçe bir tavır bekliyoruz. Vekillerin hırsızlığa karşı koyduğu bu tavrı, AKP yönetiminin bölücülerle yaptığı işbirliğine karşı da koymalarını bekliyoruz” dedi. Adan, şöyle devam etti: “AKP’li 4 eski bakanın, yine AKP’li milletvekillerinin oylarıyla aklanması; Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. AKP’li vekillerin bu tavrı bizim açımızdan şaşırtıcı olmamıştır. AKP’li vekiller kendi bakanlarını aklayarak bu suça, günaha ve vebale ortak olmuşlardır.” ? Umut ERDEM / ANKARA  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı