Gündem Haberleri

  Çatkapı gaspçıları

  Ali AKSOYER/İSTANBUL
  19.12.2001 - 01:48 | Son Güncelleme:

  Evlerine gittikleri anne-kızı döverek ziynet eşyalarıyla paralarını alan, ardından diş çektirdikleri dişçiyi silah tehdidiyle soyan dört kişilik çete silahlarıyla ele geçti.

  Önce evlerini bastıkları anne kızı gasp eden, daha sonra müşteri olarak gittikleri ve çürük dişlerini çektirdikleri diş doktorunu silah tehdidiyle soyan 4 şehir eşkıyası yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda, Bahçelievler semtinde vatandaşların korkulu rüyası haline gelen Servet Demirhan, Osman Tuğtekin, Yusuf Güler ile Mustafa Ertaçu'tan oluşan gasp çetesi, silahlarıyla birlikte ele geçirildi. 20 Kasım'da Bahçelievler'de, diş doktoru Nizamettin Yıldız'ın muayenehanesine müşteri olarak giden saldırganlardan Yusuf Güler'in çürüyen dişini çektirdiği daha sonra da arkadaşlarıyla birlikte silahlarını çekerek kasada bulunan 3 milyar lirayı aldıkları belirlendi.

  Adres sorma bahanesi

  Sanıkların, bu olaydan bir gün önce 19 Kasım günü de adres sorma bahanesiyle Haznedar Mahallesi'nde bir evin kapılarını zorla açtırarak, Semra Gürgen (50) ile kızı Nejla Gürgen'i (20) soydukları belirtildi. Şebeke, silah tehdidi ile etkisiz hale getirdikleri anne kızın önce ziynet eşyalarını ve 200 milyon lira parasını almış, sonra Semra Gürgen'i döverek hastanelik etmişlerdi. Gasp Büro Amirliği'nde verdikleri ifadelerinde suçlarını itiraf eden saldırganlardan Yusuf Güler, ‘‘Hasta gibi dişçiye gittik. Ben koltuğa oturdum. Zaten bir dişim ağrıyordu. Gelmişken dişimi çektirdim. Daha sonra da kasayı açtırıp, içindeki paraları aldık’’ dedi. Poliste ifadeleri tamamlanan 4 şehir eşkıyası çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildiler.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı