Gündem Haberleri

  Çatalca'da arsa fiyatları 10'a katlandı

  Hürriyet Haber
  22.07.2007 - 16:00 | Son Güncelleme:

  Son dönemde konut projelerinin şehir merkezlerinin dışına kayması, Çatalca'yı bir anda çekim merkezi haline getirdi. Yoğun talep ile birlikte arsa fiyatları da Çatalca'nın bazı bölgelerinde 10 kata varan artışlar gösterdi.

  İlçede metrekaresi ortalama 10-15 YTL arasında olan arsaların değeri bir anda 100 YTL'ye kadar çıktı.

  Çatalca'da arsa fiyatlarının artışında yeni konut projelerinin yanında bölgenin depreme en dayanıklı yerlerden biri olmasının da etkisi büyük. Ulaşımın da kolaylaştığı bölgede ayrıca son dönemde gündemde olan Karadeniz Otobanı ve 3'üncü Boğaz Köprüsü ile ilgili gelişmeler fiyatları yükseltiyor. Bu iki projeye bağlı olarak TEM 7 diye tabir edilen yeni arterin geçtiği Çatalca yolunun sağında ve solundaki arazilerin spekülatörler tarafından hızla toplanmaya başladığı iddia ediliyor. Çatalca'daki emlakçılar, Durusu (Terkos), Tayadıkadınköyü, Baklalı, Boyalık, Yassiören ve Kestanelik gibi köylerin yola cepheli arsalarının tamamına yakınının son bir yılda kapışıldığını söylüyor.

  EN DEĞERLİ ARSALAR DOKTORÇEŞME'DE

  Bölgedeki en değerli araziler, gür fıstık çamı ormanlarına komşu olan Doktorçeşme mevkiinde yer alıyor. Yine İnceğiz, Kestanelik, Çanakça, Örgünlü, Kızılcaali ve İzzettin gibi köylerde arsaların metrekare fiyatları 20-30 YTL arasında değişiyor. Çatalca'nın Hadımköy beldesi ise daha çok sanayi ağırlıklı bir bölge konumunda. Burada sanayi arsalarının metrekaresi Ömerli köyü civarında 100 dolar seviyesinde iken, TEM otoyolunun çevresindeki arsaların metrekaresi ise bin dolara kadar çıkıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı