Gündem Haberleri

  Çarşıya bırakılan poşetten plastik el bombası çıktı

  DHA
  21.07.2007 - 15:15 | Son Güncelleme:

  SİVAS'ta, Atatürk Caddesi ile Hükümet Meydanı'nın kesiştiği noktadaki Süleyman Çanka Belediye Çarşısı'na bırakılan poşet, bomba paniğine yol açtı. İçinde, kuru sıkı tabanca, plastik el bombası olan poşet, güvenlik önlemleri alındıktan sonra fünye ile patlatıldı.

  Belediye binasının altında yer alan ve Valilik binasına 50 metre uzaklıktaki Süleyman Çanka Belediye Yeraltı Çarşısı girişine biri kadın 2 kişinin bıraktığı siyah poşet, paniğe neden oldu. Polisi arayan B.A. adlı genç, düzgün giyimli bir kadın ile erkeğin, şüpheli paketi bıraktığını, kadının arkadaşına ‘hadi patlat’ demesinden sonra birlikte kaçtıklarını ileri sürdü. Polis ekipleri kısa sürede olay yerine geldi. İhbarda bulunan görgü tanığı ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. İhbarda bulunan B.A.'nın üzerinde yapılan aramada, kuru sıkı tabanca ve buna ait 5 mermi bulundu. B.A., tabancayı kısa süre önce aldığını ileri sürdü. Polis poşeti bırakarak kaçtıkları ileri sürülen biri kadın 2 kişiyi bulmak için çevrede araştırma başlattı.

  PANİK YAŞANDI

  Çarşının ana giriş kapısının yanında bulunan elektronik tartı aletinin yanına bırakılan poşete müdahele etmek için polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Atatürk Caddesi ve Hükümet Meydanı'nın bir bölümü trafiğe kapatıldı. Çarşı esnafından dükkanlarını kapatarak çarşıyı boşaltmaları istendi.

   Özel kıyafetli bomba imha uzmanı polis memuru şüpheli pakete fünye bağladı. Paketin patlatılması sonucu içinde bulunan eşyalar etrafa dağıldı. İçerisinde silah ve benzeri mühimmatların görülmesi üzerine güvenlik tedbirleri artırılarak, vatandaşların bölgeye yaklaşmaları engellendi. Gerekli tedbirlerin alınmasından sonra, poşetin içerisinde bulunan malzemelere yeniden fünye bağlanarak patladıldı. Patlama sonrasında olay yerinde yapılan incelemede, poşette 2 kuru sıkı tabanca, bu tabancalara ait boş kovan, 1 plastik el bombası, 2 metre uzunluğunda kablo, silah temizlemede kullanılan malzemeler ve çeşitli elektrik malzemeleri olduğu belirlendi.
  Olay yerinde toplanan ve çalışmaları tedirginlik içerisinde izleyen vatandaşlar, şüpheli paketin imha edilmesiyle rahat bir nefes aldı. Malzemelerin toplanmasından sonra yollar yeniden trafiğe açıldı. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı