Gündem Haberleri

  Çarşamba kar geliyor

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yurtta dört mevsim birarada yaşanıyor. İstanbul'a çarşamba günü kar beklenirken, Antalya'da yazdan kalma günler yaşanıyor. Doğu'da ise kara kış iyice yüzünü gösterdi. Sıfırın altında 12 dereceyle Erzurum Türkiye'nin en soğuk kenti oldu.

  YURTTA mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıkları, Çarşamba gününden itibaren azalacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri, Çarşamba gününden itibaren Türkiye'nin kuzey kesimlerinde kar beklendiğini bildirdiler.

  Kış mevsimini, geçmiş yıllara göre ılık geçiren İstanbul'a Çarşamba günü kar yağması bekleniyor. Atatürk Havalimanı Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri Çarşamba gününden itibaren İstanbul'da sıcaklığın gündüz 3-5, geceleri 2 derece civarında bulunacağını söylediler. İstanbul'da yarın yağmur beklendiğini belirten yetkililer, kuzeyden gelen soğuk ve yağışlı havanın Çarşamba gününden itibaren kentte kendini hissettireceğini söylediler. Yetkililer, İstanbul'da hava sıcaklığının Çarşamba gününden itibaren mevsim normallerinin altında seyredeceğini belirttiler.

  Antalya'da ise yerli ve yabancı turistler dün de serin sulara girip güneşlendi.

  ANTALYA YAZDAN KALMA

  Antalya ve Alanya'da turistler Konyaaltı ve Kleopatra gibi ünlü plajları tercih etti. Güneyde turistlerin deniz keyfini zaman zaman çıkan dalgalar bozarken kumsalda güneşlenenler de bazen yükselen suların arasında kaldı. Meteoroloji uzmanları, Antalya'da hava sıcaklığının hafta ortasına kadar aynı şekilde devam edeceğini, ancak ardından yağışın geleceğini söylediler. Sisli ve yağmurlu günler geçiren Doğu Akdeniz de yağış bekliyor. Bugünden itibaren 3 gün yağışlı geçecek.

  EGE'DE BAHAR

  Güneşli hava dün Ege'de de hákim oldu. Cumartesi günkü yağışlı havanın arkasından dün açan güneş vatandaşları sahillere doldurdu. Ancak ortalama 18 derece olan sıcaklığın yerini bugünden itibaren bölgede sağanak yağışa bırakması bekleniyor. Halen 12-18 derece arasında değişen hava sıcaklığının, Çarşamba gününden itibaren mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

  DOĞU'DA AYAZ VAR

  Doğu Anadolu Bölgesi'nde hafta içinde başlayan kar yağışı durdu, yerini soğuk havaya bıraktı. Erzurum önceki gece sıfırın altında 12 dereceyle Türkiye'nin en soğuk kenti oldu. Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına giren Doğu Bölgesi'nde önümüzdeki hafta kar bekleniyor. Bölgede yüksek kesimlerdeki kar kalınlığının 10 santimetreyi buldu.

  TRAKYA'YA DA KAR

  Trakya hafta içinde Balkanlar üzerinden gelen karla karışık yağmur bekliyor. Edirne'de dün 12 derece olan hava sıcaklığı sıfırın altında 4'lere inecek. Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava dalgası ve karla karışık yağmur Marmara ve doğusunda da etkili olacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı