Gündem Haberleri

  Çarpıp öldürdü 29 gün yatıp çıktı

  Asım GÜNEŞ/İSTANBUL
  21.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sedat Koç, aracıyla emekli İzzet Demir'e çarpıp öldürdü. Daha sonra teslim olan Koç, 29 gün yattıktan sonra serbest kaldı ve hemen askere gitti. İzzet Demir'in kızı ise babasının yarış yapan Koç'un süratli araç kullanması nedeniyle yaşamını yitirdiğini öne sürüyor ve görgü tanığı arıyor.

  Kasımpaşa Deniz Hastanesi'nden emekli İzzet Demir'e, Maltepe'de otomobiliyle çarpıp öldürdükten 1 saat sonra polise teslim olan 19 yaşındaki Sedat Koç, yanındaki arkadaşları Halit Kara ve Abidin Aksinir gözaltına alındı. Kadıköy istikametine gittiklerini belirterek "Sağımdaki kırmızı otomobilin önünden koşarak biri önüme çıktı. Mesafe çok yakın olduğu için duramadım. Çarptıktan sonra korkup kaçtım" diyen Koç tutuklandı. İzzet Demir'in ölümüyle sarsılan Demir Ailesi, ikinci şoku, tedbirsizlik ve dikkatsizlik nedeniyle ölüme sebebiyet vermekle suçlanan Sedat Koç'un, 29 gün sonra serbest bırakılmasıyla yaşadı. Koç da hemen askere gitti.

  İzzet Demir'in kazadan sonra olay yerinde görgü tanığı arayan kızı Sema Demir, Ayışığı Restoran'da ilk ipuçlarını yakaladı: "Başgarson Mustafa Çetin, Renault'nun kırmızı bir otomobille yarıştığını görmüş. 40 metre gerideki ışıkta durmadan geçmişler. Süratleri en az 100 kilometreymiş. İçinden, bunlar az sonra birine çarpar diye geçirirken bir fren sesi ve bir kadının 'Ay ay çarptılar' diye bağırması ile geri dönmüş. Babam yere düşerken otomobil kaçmış. Bunları mahkemede anlatmasını istedim, patronuyla konuştuktan sonra vazgeçti. Mahkeme celbiyle çağırdık, duruşmada da hiçbir şey görmediğini belirtti. Otomobilin içindeki çocuklardan biri de ilk ifadesinde bir arkadaşlarının başka bir otomobille arkalarından geldiğini söylemişti. Bunlar büyük olasılıkla yarışıyorlardı, ama hiçbir tanık konuşmuyor. Bağıran kadını da aradım ama apartmanda kimse bir şey görmemiş. Babamı kaybettim, çarpan elini kolunu sallayarak dolaşıyor."

  Üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen daha üçüncü duruşması görülen dava, yarıştıkları iddia edilen otomobille ilgili bilgi toplanması için ertelendi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı