Gündem Haberleri

  Çarpıcı iddia: Kimlik bilgilerimizi 'hack'leyen kişi bir Rus

  hürriyet.com.tr
  09.04.2016 - 17:12 | Son Güncelleme:

  Yaklaşık 46 milyon Türkiye vatandaşının kimlik ve adres bilgilerinin yayınlanmasının ardından veritabanı üzerinden arama motoru hizmeti sunan site kapandı. Arama motorunu erişime açtığını iddia eden kişi ise kendini Konstantin Safonov adında Rusya’nın St. Petersburg kentinde yaşayan ‘Kasthack’ rumuzlu bir yazılımcı olarak tanıttı.

  46 milyon Türkiye vatandaşının kimlik bilgilerinin yayınlandığı ‘Thanksgiving’ isimli sitede yer alan açıklamada, bu bilgilerin arandığı arama motorunun kaldırıldığı, ancak veritabanının magnet link olarak erişime açık olduğu belirtildi.

  Diken.com.tr'nin haberine göre, arama motorunu erişime açan kişi ise kendini Konstantin Safonov adında Rusya’nın St. Petersburg kentinde yaşayan ‘Kasthack’ rumuzlu bir yazılımcı olarak tanıttı.

  YSK Başkanı Güven: İnternete sızan kimlikler ile 2008de paylaştığımız veriler uyuşuyorYSK Başkanı Güven: İnternete sızan kimlikler ile 2008'de paylaştığımız veriler uyuşuyor

  500 BİN KİŞİ ZİYARET ETMİŞ

  Açıklamada sitenin 500 bin tekil ziyaretçiye ve 13 milyon sayfa görüntülenmesine ulaştığı bilgisine de yer verildi.

  50 milyona yakın Türk vatandaşının kimlik bilgileri internete sızdırıldı iddiası'50 milyona yakın Türk vatandaşının kimlik bilgileri internete sızdırıldı' iddiası

   

  Kimlik bilgilerini korumak için ne yapmalıKimlik bilgilerini korumak için ne yapmalı?

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı