Gündem Haberleri

  Çapkına ölüm emri

  Hürriyet Haber
  06.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2 çocuklu kadın, kendisini aldatan sevgilisinden intikamını öldürerek aldı. Aile meclisi kararıyla ölüm emri verilen çapkın dokumacı, 49 yerinden bıçaklandı.

  Uşak'ın Karahallı İlçesi Delihıdır Köyü'nde dokumacılık yapan 43 yaşındaki Bayram Ali Türker'in, 34 yaşındaki Güzel Özer'le yaşadığı gizli aşk, cinayetle son buldu. 20 yıl önce Ağrı'dan Uşak'a 14 yaşında getirilen Güzel Özer, 34 yaşındaki Hüseyin Şimşek ile evlendirildi. Bu evlilikten 2 çocuğu olan Güzel Özer, bir türlü yakalayamadığı mutluluğu başkasında aradı.

  Aile karar verdi

  Zengin dokumacı Bayram Ali Türker ile Güzel Özer arasında başlayan ilişki duyulunca genç kadın bir yıl önce eşinden ayrıldı. Evlilik vaadiyle birlikte olduğunu söylediği Türker'in kendisini aldattığını iddia eden Güzel Özer, olayı ailesine anlattı. Aile meclisinin kararı üzerine Güzel Özer'in, kardeşleri Kudbettin Özer (32), Hacı Özer (24) ve akrabası Metin Akakuş'la (31) yaptığı plan, Uşak'ın Ulubey İlçesi Hamamdere Çamlık yöresinde kanlı şekilde uygulandı. Akakuş'la birlikte randevu yerine giden genç kadın, tuzağa düşürdüğü Türker'i 49 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Otomobille dönerken kaza yapan Özer ve Akakuş, şüpheli davranışları nedeniyle yakalandıkları jandarmaya cinayeti itiraf etti. Mahkemeye çıkarılan Özer kardeşler ve akrabaları Metin Akakuş tutuklandı.

  49 kez bıçakladım ama öfkem dinmedi

  Güzel Özer cinayet sonrası ifadesinde yaşadıklarını şöyle anlattı: ‘‘14 yaşımda, yaşlı ve özürlü bir adamla ama Batı'da yaşayacağımı söylediler. Daha çocuktum, oyun gibi geldi. Evlendim, ama mutlu olamadım. Bayram Ali Türker'le beraberken içimdeki mutluluk hevesi coştu. Bir gün karşıma geçip, ‘‘Ben enayi miyim, seninle evlenecek’’ deyince dünyam yıkıldı. Hep evlenmek vaadiyle birlikte oldu benimle. Eşinden ayrılıp benimle evleneceğini söylüyordu. İnanılmaz bir kin doldu içime. Alev alev öfke ateşi yanıyordu. Söndürebilmek için ardı ardına bıçağı sapladım. Hálá öfkem dinmedi.’’ Güzel Özer, hayatını bir erkek uğruna söndürdüğünü söylerken, ‘‘Sevmekle her şeyi halledeceğimi zannettim. Bayram Ali'nin parası vardı. Bana güzel bir hayat vaat etti. Umutlarımla birlikte ben de yıkıldım’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı