Gündem Haberleri

  Çapkın olmadığını mahkemede ispatlayacak

  Hürriyet Haber
  05.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP Balıkesir Milletvekili Agah Oktay Güner, cumhurbaşkanlığına aday olmasının ardından, hakkında ‘‘çapkın’’ yakıştırması yapan gazete hakkında tazminat davası açtı. Avukatı Erden Arısoy aracılığı dava dilekçesini mahkemeye veren Agah Oktay Güner, 5 milyar lira tazminat talep ediyor. Güner dilekçesinde, gazete de yayımlanan haberde kendisini için, ‘‘Geçenlerde 3. evliliğini yaptı, hızlı çapkın’’ diyerek iftira atıldığını, aslında kendisinin çapkınlıkla bir alakasının olmadığını ve atılan iftira sonucu şahsiyetinin zedelendiğini belirtti.

  Davanın açılmasıyla birlikte özellikle avukatlar arasında, ‘‘Güner bey çapkın olmadığını, mahkeme de nasıl ispatlayacak’’ esprileri yapılmaya başladı.

  Kızları için 40 yıllık bıyıklarını kesmişti

  ANAP Ankara Milletvekili Agah Oktay Güner, 1998 Ekim'inde kızları Bindal ve Kardelen'in hatırına 40 yıllık bıyıklarına veda etmişti. ‘‘Aynada bıyıksız halimi ilk gördüğümde bir yabancıya bakıyormuşum hissine kapıldım’’ diyen Güner, kızlarının ‘‘Şimdi çok daha tatlı bir baba oldun’’ demeleri ve dostlarının da yeni halini çok beğenmeleri üzerine bıyıksızlığa çok çabuk alıştığını söylemişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı