Gündem Haberleri

  Çapan kendisini vuranları affetmedi

  Hürriyet Haber
  13.04.2004 - 17:02 | Son Güncelleme:

  İstanbul Esenyurt'ta bazı kurşunlama olaylarına ilişkin 7 kişinin yargılandığı dava kapsamında ''müşteki'' sıfatıyla ifade veren eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve kardeşi Zeki Çapan, sanıklardan şikayetçi oldu.

  İstanbul 5 No'lu DGM'deki duruşmaya, tutuklu sanıklar Selahattin Yılmaz, İhsan Silgu, Orhan Sadak, Hifsullah Abaramak ve Ercan Yıldırımkatıldı. Tutuksuz sanıklar Orhan Açıkgöz ve Şerafettin Düz ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada ''müşteki'' sıfatıyla dinlenen Gürbüz Çapan, Selahattin Yılmaz ve adamlarının, 1998 yılında Esenyurt Belediyesi'nin ön kapısında kendisini silahla yaraladığını hatırlattı.
    
  Çapan, ''Geçen sefer şikayetçi olmamıştım. Yoksul çocuklar, biri kullanıyor diye düşünmüştüm. Ancak, başımıza musallat oldular. Bunda kasıt var. Şikayetçiyim'' dedi.
    
  ''Müşteki'' Zeki Çapan da, sanıkların yanı sıra, bu kişileri azmettiren ve para verenlerin de yargılanması gerektiğini belirterek, şikayetçi olduğunu söyledi.
    
  Sanıklardan İhsan Silgu ise Zeki Çapan'la önceden beri görüştüğünübelirterek, ''Yanına her gittiğimde, bana 200-300 dolar para verirdi. Zeki Çapan, Selahattin Yılmaz'ın kendisini öldürtmek istediğini, bu yüzden benden Yılmaz'ı öldürmemi istedi. Bunun yapamayınca beni tehditetti. Suçlamaları kabul etmiyorum'' diye konuştu.
    
  Duruşmada tanık olarak dinlenen 5 kişi de, kurşunlama olaylarını gerçekleştiren kişiler olarak sanıkları teşhis ettiler.  Bunun üzerine söz alan sanıklardan Selahattin Yılmaz, tanıkların yalan söylediğini iddia ederek, kendilerini azmettiren kimse olmadığını kaydetti.
      Sanıkların tahliye taleplerini reddeden mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.
     
    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı