GeriGündem MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Çantadaki koalisyonu orada kurardık'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Çantadaki koalisyonu orada kurardık'

MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Çantadaki koalisyonu orada kurardık'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Cumhurbaşkanı haksız rekabetin içinde yer alıyor. Bu davranışlarıyla sonuç alabilir, bir gün gelir bunun sonu bir hesaplaşma, yüzleşmeyle kendisini karşı karşıya bırakırsa, kendisine selam verebilecek kendisine en yakın AKP yöneticileri bile kalmaz” dedi.

Çankırı’da salon toplantısı yapan Bahçeli, özetle şunları söyledi: “Seçim faaliyetleri eskisi gibi değil. Vatandaş ilgisiz duyarsız gibi sözlerle karartılmak isteniyor seçimler. Vatandaşlarımız oynanan oyunları fark etmiş bunları bozmak için de sabırlı olmuştur. Bunların altında bir sessiz öfke yatıyor. Bu sessiz öfke bir yerde patlayacaktır inşallah. Bu patlama sandıkta olur. 1 Kasım seçimleri, sandığa gitmeyi, gönlünüzden geçen partilere oy vermeyi, sandığa sahip çıkmayı bilerek bir milli görev ve sorumluluğu yerine getirme zamanıdır.

NİYE YALAN KONUŞUYORSUN

Başbakan, Cumhurbaşkanı’nın memuru musun? Tıpış tıpış yanına gideceksin, emirlerini yerine getirdiğini söyleyeceksin, yeni emrin var mı diyeceksin, Çantadaki koalisyonu orada kurardık. Niye yalan konuşuyorsun, sürekli yalan söyleyip yalandan Başbakan neden oluyorsun. 1 Kasımda millet iradesi tek başına iktidar verirse o tek başına kurar. Biz kurarsak terörün kökünü kazırız, 17-25 hesabını sorarız, buzdolabında birşey bırakmayız, fişini çeker, orada kokutur gideriz.”