Gündem Haberleri

  Cannes'da yüzüme bakmıyorlardı

  CANNES (A.A)
  18.05.2010 - 08:30 | Son Güncelleme:

  Bu sene Cannes Film Festivali'nde atölye kategorisine katılan Yönetmen Hüseyin Karabey açıklamalarda bulundu.

  63. Uluslararası Cannes Film Festivali'nde, "Come to my voice-Sesime gel" çalışmasıyla "atölye" kategorisine davet edilen Hüseyin Karabey, festivalin ufkunu açtığını söyledi.

  "3 yıl önce Cannes'da kimsenin yüzüne bakmadığını ancak bugün birçok ülkeden yönetmenin kendisiyle görüşmek için ellerinde projelerle masaya oturduğunu" ifade eden Karabey, şöyle konuştu:

  "Geçtiğimiz yıl Paris proje atölyesi ve Utrecht'te düzenlenen Hollanda film buluşmalarına da katılmıştım. Ancak Cannes Film Festivali bunlardan çok farklı. Cannes'da atölye kategorisinde bulunmak bile diğer ülke yönetmenlerinin bana karşı bakışını değiştirdi. Bu ilgiyi iyi değerlendirebilirsem gelecek için birçok kazancım olacak."

  Festivalde bu yıl "atölye" kategorisine 15 ülkeden 15 yönetmen davet edildi. Cannes Film Festivali organizasyonu, bu kategori için davet edilen projeleri takip ederek, ileride yapılacak filmi değerlendirmeye alıyor.

  Hüseyin Karabey'in bir diğer filmi "Gitmek Benim Marlon Brandom" da 2 yıl önce konuşulmuş ve katıldığı festivallerden en iyi yönetmen, en iyi kadın oyuncu, en iyi film, jüri özel ödülü gibi ödüller almıştı.

   

   

  CANNES KIRMIZISI HALIDA ŞIKLIK YARIŞI

   

  BU KIYAFETİ CANNES'A DAMGA VURDU

   

  FESTİVALİN EN RENKLİ KABİLE ŞEFİ

   

  RUSSELL CROWE’DAN AÇILIŞ GECESİ İLGİNÇ AÇIKLAMA 

   

  CANNES'IN İRANLI JÜRİSİ HALA TUTUKLU

   

  'CANNES KRİZ FESTİVALİ' OLDU

   

  CANNES'IN TEK TÜRK FİLMİ

   

  CANNES'DA 'DRAQUILA' KRİZİ

   

  ALTIN PALMİYE İÇİN YARIŞACAK FİLMLER

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı