Gündem Haberleri

  Canlı yayında tavuk yemedi

  Nuray BABACAN / ANKARA
  13.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kana A televizyonundaki ‘Gündem’ programına katılan Tarım Bakanı Mehdi Eker, ‘Şu anda kuş gribi riski yok. Veteriner kontrolünde kesilmiş hiçbir kanatlı hayvanın zararı yok. Ben gönül rahatlığıyla yiyorum’ dedi.

  Eker, herkesi kendisi gibi gönül rahatlığıyla beyaz et yemeğe davet ettiği bu sözlerinin ardından canlı yayında tam bir sürprizle karşılaştı. Programın yapımcıları, stüdyoya tabak içinde kızarmış tavuk budu getirttiler. Programı sunan Ömer Şahin, tabağı Eker’e uzatarak, ‘Bunu canlı yayında yer misiniz?’ diye sordu. Eker ise ikram edilen tavuk budunu geri çevirirken, ‘Bunun hangi koşullarda kesildiğini bilmiyorum, onu için yemem. Yoksa tavuk eti zararlı olduğu için değil’ dedi.
  Meclis’e 1 hindi 2 tavuk yemeği

  TBMM
  lokantasında önceki gün tavuk ve hindi yemeklerinin mönüden çıkartılmasıyla başlayan tartışma sürüyor. TBMM yönetimi, dün mönüye iki tavuk, bir hindi yemeği koydu. Yemeklerin, ‘az tercih edileceği için, az yapıldığı’ öğrenildi. TBMM lokantasında önceki gün, her gün bulunan tavuk ve hindi yemekleri listeden çıkartılmıştı. TBMM yetkilileri Hürriyet’e, ‘Birgün önce yaptığımız tavuk ve hindiyi kimse yemedi, ticari gerekçelerle koymadık’ demişlerdi. Açıklamanın ardından gözler, dünkü lokanta mönüsüne çevrildi. Mönüde tavuk ve hindi şiş ile tavuk söğüşün yer aldığı görüldü.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı