Gündem Haberleri

  Sınırdan çok sıcak görüntüler... Teröristlerin 'drone'u düşürüldü

  AA
  15.02.2018 - 12:37 | Son Güncelleme:

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) yürütülen Zeytin Dalı harekâtı kapsamında Hatay'ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçeleri karşısındaki terör mevzileri, topçu birliklerince ateş altına alındı. Afrin'in kuzeyindeki Bülbül çevresinde teröristlerin uçurduğu bir insansız hava aracı da imha edildi. Harekât kapsamında, Afrin'in batısındaki dört köy daha terör örgütü PKK/PYD'den arındırıldı.

  HUDUTLAR ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/YPG/PKK/KCK ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla TSK tarafından 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı harekâtı devam ediyor.

  Sınırdan çok sıcak görüntüler... Teröristlerin droneu düşürüldü

  Harekât kapsamında Kırıkhan, Hassa ve Reyhanlı ilçelerinin sınıra yakın bölgelerindeki birlikler, Afrin'in batı kırsalında yer alan teröristlere ait mevzilere top atışı yaptı. Bölgeden zaman zaman dumanlar yükseldi. Sınır birliklerine tank, zırhlı personel taşıyıcı ve hafif zırhlı araç sevkıyatı da devam etti.

  Sınırdan çok sıcak görüntüler... Teröristlerin droneu düşürüldü

  TERÖRİST DRONE'U VURULDU

  Öte yandan Afrin'in kuzeyindeki Bülbül çevresinde teröristlerin uçurduğu bir insansız hava aracı ÖSO tarafından imha edildi.

  Sınırdan çok sıcak görüntüler... Teröristlerin droneu düşürüldü

  KRİTİK KÖYLER TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

  Harekât kapsamında, Afrinin batısındaki 4 köy daha terör örgütü PKK/PYD'den arındırıldı. TSK birlikleri ve ÖSO güçleri, bugün Racco ve Bülbül bölgesindeki çatışmaların ardından Şirbanli, Şadiya, Kari ve Durka köylerinde kontrolü ele geçirdi. Çatışmaların ardından kontrolün sağlandığı köylerde, TSK güçleri tarafından tuzaklananÿpatlayıcı arama ve tarama çalışması başlatıldı.

  HEDEF CİNDERES

  TSK'dan yapılan son açıklamaya göre harekatta şu ana kadar 1528 terörist etkisiz hale getirildi.

  Karar'ın haberine göre ise TSK ve ÖSO’nun kritik önemdeki Cinderes’in eteklerine ulaştığı, TSK'nın bölgeye daha önce Sur, Cizre ve Nusaybin'de hendek savaşına katılan çok sayıda tecrübeli asker sevk ettiği belirtildi. Afrin merkezini açacak kapının kilidi Cinderes’in, kritik öneme sahip olduğu belirtiliyor. Kara birlikleri ilerlerken, bölge havadan anlık olarak izleniyor ve analizler sahaya aktarılıyor.

  TERÖRİSTLER YIĞINAK YAPIYOR

  Bu bilgilere göre, terör örgütü Cinderes’e yığınak ve tahkimat yapıyor. Afrin şehir merkezinden önce burada vurkaç ve sabotajlarla TSK ve ÖSO’ya kayıp verdirme ve engellemeyi hedeflediği belirtiliyor.

  Teröristlerin Cinderes’te meskûn mahal çatışmasına girmeyerek ağır kayıp vermekten kaçınacakları ifade ediliyor. Bu arada terör unsurlarından arındırılan bölgelerdeki mağara ve arazilerdeki tuzaklanmış patlayıcılar güvenlik güçlerince imha ediliyor.

  Güvenlik güçlerinin yaptığı incelemede, teröristlerin kaybettikleri mağara girişleri ve birçok noktada arazi yapısına uygun şekilde kamufle ettikleri patlayıcıyı tuzakladıklarını saptadı.

  Yapılan incelemelerin ardından tespit edilen mayın ve el yapımı patlayıcılar ise güvenlik güçlerince kontrollü şekilde imha ediliyor.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı