Gündem Haberleri

  Çankırı'daki orman yangını kontrol altında

  A.A
  11.08.2006 - 10:15 | Son Güncelleme:

  Çankırı'nın Bayramören ilçesi ile Kastamonu'nun Araç ilçeleri arasında çıkan ve Bayramören tarafında gece devam eden orman yangını, sabaha kadar sürdürülen çalışmalar sonucu kontrol altına alındı.

  Bayramören Kaymakam Vekili Tuncay Dursun, konuyla ilgili verdiği bilgi verirken, Yayletepe köyü mevkisinde çıkan yangında yaklaşık 25 hektar ormanlık alanın zarar gördüğünü bildirdi.

  Yangının Araç ilçesi tarafında gece saat 24.00 sıralarında tamamen söndürüldüğünü anımsatan Dursun, Bayramören tarafında gece devam eden yangına ilçe halkının, Çankırı merkez ile ilçe ve beldelere bağlı itfaiye ekiplerinin, Köy Hizmetleri ekipleri ve araçlarının, Orman Bölge Müdürlüğü ile orman işletmelerine ait ekipler ve araçların, Jandarma Komutanlığı ekipleri ve diğer kurumlara bağlı ekiplerin müdahale ettiğini anlattı.

  Kaymakam Vekili Dursun, “sabah saatlerine kadar süren çalışmalar sonucunda yangın kontrol altına alındı. Sabah 06.00'da Karabük ilinden gelen yangın söndürme helikopteri de çalışmalara katıldı. Soğutma çalışmaları halen devam ediyor” dedi.

  Söndürme çalışmalarına Çankırı Valisi Ali Haydar Öner'in de nezaret ettiğini kaydeden Dursun, yangının çıkış sebebinin araştırıldığını belirterek şöyle konuştu:

  “Melan Çayı'nın iki kıyısında yangınların çıktığı yerler arasında 200 metre mesafe var. Araç bölgesindeki yangının söndürülmesi ile çıkış sebebi araştırıldı ve yangın mahallinde parfüm kapları bulundu. Yangının parfüm kaplarının patlaması sonucu çıkmış olacağı düşünülüyor.

  Bayramören ilçemizdeki yangının çıkış sebebi ise soğutma çalışmalarından sonra araştırılacaktır.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı