Gündem Haberleri

  Çankaya Köşkü'nde kritik toplantı

  AA
  24.07.2015 - 02:29 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında yapılan Özel Güvenlik Toplantısı'nın ardından yapılan açıklamada, "Kamu düzeni ve ulusal güvenliğimizin muhafazası için her türlü tedbirin titizlikle uygulanmaya devam edilmesi ve gereken diğer önlemlerin ivedilikle uygulamaya konulması kararlaştırılmıştır" denildi.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu , sıcak gelişmelerin ardından özel güvenlik zirvesini topladı. Çankaya Köşkü 'nde saat 17.55 başlayan toplantı 20.30 sıralarında bitti. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda, son gelişmeler ışığında izlenecek politika ele alındı.

  Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Başbakan Davutoğlu başkanlığında bugün Çankaya Köşkü'nde yapılan güvenlik toplantısında, son günlerde Türkiye'ye yönelik olarak IŞİD ve PKK terör örgütlerince gerçekleştirilen saldırıların tüm boyutlarıyla değerlendirildiği bildirildi.

  Açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Bu bağlamda, çok sayıda sivil vatandaşımızın ölmesine ve güvenlik görevlilerimizin şehit edilmesine neden olan menfur saldırılara karşı alınan tedbirler gözden geçirilmiştir. Kamu düzeni ve ulusal güvenliğimizin muhafazası için her türlü tedbirin titizlikle uygulanmaya devam edilmesi ve gereken diğer önlemlerin ivedilikle uygulamaya konulması kararlaştırılmıştır."

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı