GeriGündem Çankaya Köşkü önünde gösteri: 14 gözaltı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  109
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çankaya Köşkü önünde gösteri: 14 gözaltı

Çankaya Köşkü önünde gösteri: 14 gözaltı
refid:3260614 ilişkili resim dosyası

Çankaya Köşkü çevresinde ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile toplanan bir grup gösteri yaptı. "Türkiye laiktir laik kalacak" sloganı atan göstericilere müdahale eden polis, 14 kişiyi gözaltına aldı.

Çankaya Köşkü'nün 1 Numaralı kapısı önünde akşam saatlerinde toplanmaya başlayan gruptakiler, bir süre “Türkiye laiktir, laik kalacak” şeklinde slogan attılar. Gösteri sırasında bölgeden geçen bazı otomobillerdekilerin de Türk Bayrağı sallayarak gruptakilere destek verdiği gözlendi. Çevik Kuvvet ekiplerinin uyarısına rağmen gösteriyi sürdüren gruptakilerden 14 kişi göz altına alındı. Bu kişilerin kimlik tespiti ve ifadelerine başvurulmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesine götürüldüğü öğrenildi. Yetkililer, bu kişilerin haklarındaki gerekli işlemin yapılmasının ardından, suç unsuru bulunmaması halinde bu gece serbest bırakılabileceğini belirttiler.

Çankaya Köşkü önünde gösteri: 14 gözaltı

KUĞULU PARK'TAKİ GÖSTERİ

Bir süre sonra, Çankaya Köşkü 1 Numaralı kapısının yakınlarına gelen iki üç kişilik gruplar da gösteriyi sürdürmek istediler. Omuzlarında Türk Bayrağı taşıyan bu kişiler, polislere “Türk Bayrağı'nı taşımak suçsa bizi de alın” diye tepki gösterdiler. Bazı göstericilerin yanlarında çocukların da bulunduğu dikkati çekti. Göstericiler, bir süre sonra yaya olarak bölgeden uzaklaşırken, yoldan geçen bazı otomobillerden de destek için Türk Bayrağı sallandığı görüldü.
Bu sırada, Kuğulu Park'ta toplanan bir başka grup da benzer bir gösteri yaptı. Gruptakiler “Çankaya laiktir, laik kalacak”, “Çankaya'nın yolları şeriata kapalı”, “Medya uyuma, vatanına sahip çık” şeklinde sloganlar attılar. Gruptakiler, gösteriyi izleyen basın mensuplarına da tepki gösterdiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle