Gündem Haberleri

  Caniler adalete teslim edilmeli

  Hürriyet Haber
  17.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hükümetin Kürt açılımı ile ilgili çalışmasının koordinasyonunu yürüten İçişleri Bakanı Beşir Atalay, çeşitli illerdeki şehit ve gazi aileleri derneklerinin temsilcileriyle dün Ankara’da öğle yemeğinde bir araya geldi.

  İki oturum olarak düzenlenen görüşmelerin ilkinde Rize Şehit Aileleri Derneği Başkanı Kemal Aksu, şehit aileleri dernekleri adına bir açıklama yaparak “İyi niyetli bir oturum olmuştur. Oturumdan memnun olarak ayrılıyoruz. Açılım diye bir şey yok. ‘Herkesin görüşlerini bildirmesi’ diye bir problem var. Biz görüşümüzü bildiriyoruz” dedi.


  Öğleden sonra da 2’nci grupla görüşen Atalay, “Demokratik açılım çalışmalarıyla ilgili özellikle muhalefetin dillendirdiği, gerçekle ilgili olmayan hususlara kafalar takılıyor. Gittiğim her şehit cenazesinde, o acılı analar, bir yandan ‘yavrum’ diye ağlarken, bir yandan da ‘bitirin’ bunu der. Şu anda yürütüğümüz çalışma bu” diye konuştu. Toplantıya davet edilmedikleri gerekçesiyle Atalay’ı protesto eden Şehitler Federasyonu temsilcileri de daha sonra Bakan tarafından içeri alındı. Burada konuşan Ankara Şehit Aileleri Federasyon Başkanı Hamit Köse “Taviz verilmeden terör örgütü canilerinin Türk adaletine teslim edilmesi gerekiyor. Taviz tavizi getirir” diye konuştu. Köse, “Yerle göğün birleşmesi ne kadar zorsa şehit ana, babalarıyla terörist ailelerinin bir araya gelmesi o kadar imkânsız” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı