Gündem Haberleri

  Canı sıkıldı, ek bina açılışını da yapmadı

  Semih YARDIMCI/PATNOS (Ağrı), (DHA)
  10.10.2008 - 17:25 | Son Güncelleme:

  AĞRI’nın Patnos İlçesi'nde yaptırılacak devlet hastanesi için yer bakmaya giden Sağlık Bakanı Recep Akdağ, arsanın uygun olup olmadığına ilişkin çevre sakinlerinin kendi aralarında çıkan neredeyse yumruklaşmaya varan tartışmasıyla karşılaştı. Akdağ, gittiği başka bir yerdeki arsayla ilgili de benzer tartışmalar çıkması üzerine öfkelenip, mevcut devlet hastanesinin ek binasının açılışını da yapmadan Ağrı'ya döndü.

  Bugün sabah saatlerinde Erzurum’un Horasan İlçesi'ndeki devlet hastanesinde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, daha sonra Ağrı’ya geçti. Burada da incelemelerde bulunan Akdağ, öğleden sonra Patnos'a geçti. Patnos'ta devlet hastanesi için yer bakan Akdağ, Piyade Tugayı yanındaki AKP Patnos İlçe Başkanı Ömer Dönmez’in hibe ettiği arsaya görmeye gitti. Ancak Bakan Akdağ’a komşu arsa sahipleri itiraz etti. Yapılsın, yapılmasın tartışmaları yumruklaşmaya dönüşmek üzereyken Bakan Akdağ, buradan vazgeçip, hazineye ait olduğu söyleyenen Ağrı- Bitlis karayolundaki Yalçınkaya Köyü yakınındaki arsayı görmeye gitti. AKP Ağrı Milletvekili Mehmet Hanifi Alır, Patnos Kaymakamı Tuncay Dursun, Patnos Belediye Başkanı DP’li Abdülhalık Taşkın’la birlikte incelemelerde bulunan Bakan Akdağ, burada da arsanın hazineye değil köylülere ait olduğu iddilarının alevlendiği tartışmayla karşı karşıya kaldı. Bu tartışmalara öfkelenen Bakan Akdağ, mevcut devlet hastanesi ek binasının açılışını da yapmaktan son anda vazgeçip, beraberindekilerle birlikte Ağrı merkezine döndü.

  Öte yandan eski devlet hastanesinin önünde ek tesislerin açılışında hazır bulunmak için bekleyenler, Bakan Akdağ’ın Ağrı’ya döndüğünü öğrenince tepki gösterdi. Yaklaşık bin kişi, pankartlarla Bakan Akdağ’ı protesto etti. Seçim döneminde verilen sözlerin tutulmadığını öne süren kalabalık, “Hastane istiyoruz” diye bağırdı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı