Gündem Haberleri

  Canavarlık

  Hürriyet Haber
  11.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz bayramda, kurban edilmeden önce ayakları kesilen boğa, belleklerden silinmeden, bir vahşete daha tanık olduk. Sahibinden kaçan hamile mandanın ayakları kesildi. Karnı yarılıp yavrusu çıkarıldı. Boğazı kesildikten sonra yavru için sütü de sağılmak istendi.

  Önce ayakları kesildi, sonra karnı yarılıp yavrusu çıkarıldı

  KAYSERİ'de geçen Kurban Bayramı'nda, kaçmaması için önce ayakları sonra boğazı kesilen boğa olayından sonra bir vahşet de Diyarbakır'da yaşandı.

  Sahibinin elinden kaçan hamile manda, 3 kilometre uzakta yakalandı. Korkup sağa sola saldıran hayvanın önce ayakları kesildi, sonra da karnı deşilerek yavrusu alındı.

  Sahibi tarafından satılmak üzere hayvan pazarına götürülen hamile manda, Sanayi Mahallesi'nde kaçmaya başladı. Mandanın sahibi Ali Ataş, Sanayi Mahallesi'nde bulunan polis karakoluna başvurarak azgın mandanın vurularak etkisiz hale getirilmesini istedi.

  Polislerden olumsuz yanıt alan Ali Ataş ile manda arasındaki kovalamaca, Kurdoğlu Subay Lojmanları önünde noktalandı. Kovalamaca sırasında azgın manda önüne çıkanlara saldırdı. Yakınlarıyla birlikte mandayı yakalamayı başaran Ali Ataş, tüm çabalarına rağmen mandayı etkisiz hale getiremedi.

  Bunun üzerine manda bir motorsiklete bağlandıktan sonra ayakları kesildi. Manda sahibi Ali Ataş'ın yakını olan Latif Tokun, kasap bıçağıyla önce mandanın arka ayaklarını kesti.

  Hamile mandanın ayaklarının kesildiği cadde kan gölüne döndü. Sahibi, doğum yapmasına 10 gün kalan mandanın bu kez karnının yarılıp yavrusunun çıkarılmasını istedi. Hayvanın ayaklarını kesen Latif Tokun, bu kez de mandanın karnını yardı ve yavrusunu çıkardı. Yavrusu çıkarıldıktan sonra hareket edemeyen manda, boynuna son bıçak darbesi vurularak kesildi.

  Yavrunun uzun süre kendisine gelememesi üzerine Ali Ataş, eline aldığı bir cam kavanozla yavruya içirmek için mandadan süt sağmak istedi. Ancak ölü mandadan süt sağamayan sahibi marketten aldığı pastorize sütü yavruya içirdi. Manda sahibi Ali Ataş, polislerin müdahale etmemesi üzerine kendi imkanlarıyla hayvanı etkisiz hale getirdiklerini söylerken, bıçaklı cani Latif Tokun ise ‘‘Hayvanı yakaladık, ancak bir türlü sakinleşmedi. Bizde kaçmaması için sinirleme yöntemiyle arka ayaklarını kestik. Canlı olarak karnını deşmeseydik yavruyu kurtaramazdık’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı