GeriGündem Canan Karatay’ın tavsiyesi sosyal medyaya damga vurdu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Canan Karatay’ın tavsiyesi sosyal medyaya damga vurdu

Canan Karatay’ın tavsiyesi sosyal medyaya damga vurdu

Canan Karatay’ın tavsiyesi sosyal medyaya damga vurdu. Bodrum’da imza günü düzenleyen Prof. Dr. Canan Karatay 'Kurban Bayramı'nda ne kadar et bulursanız o kadar et yiyin.' diyerek ezber bozan açıklamalarda bulundu.

Bodrum’un Turgutreis mahallesinde kitabının imza gününü düzenleyen Prof. Dr. Canan Karatay sıcaklarda bol bol su tüketip kaya tuzu kullanın dedi. Karatay'ın İmza gününe gelen vatandaşlar fotoğraf çektirmek için bir birleri ile yarıştı. Kitaplarını imzalatan Bodrumlular Ünlü profesörden beslenme konusuyla ilgili tavsiyelerde aldı.

OTELLERDEKİ AÇIK BÜFELERE DİKKAT

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ünlü profesör lüks otellerdeki her şey dahil açık büfelere dikkat çekerek şu sözlere yer verdi; “Yiyecekleri soğuk ortamda saklıyor olsalar bile yaz olduğu için sıcak olduğu için çok dikkatli olmak lazım. Özellikle çok yıldızlı otellerdeki açık büfeler den çok fazla yememenizi tavsiye diyorum."

Canan Karatay’ın tavsiyesi sosyal medyaya damga vurdu

EVİMİ SOYAN HIRSIZ 8 AY CEZA ALDI

Geçtiğimiz aylarda evine hırsız girdiğini belirten Karatay, "Evimdeki hırsızlık organize bir suçtu. Beni soyan aynı hırsız 8 ay yattı çıktı. Fakat onu organize edenler halen dolaşıyor" dedi.

KIRMIZI ETİ NE KADAR BULURSANIZ YİYİN

Türk halkının evine kurban bayramında et girdiğini belirten Karatay, "Kırmızı et yağı ile beraber en sağlıklı ettir. Mutlaka insan vücuduna girmesi lazımdır. Yalnız hazırlanması çok önemlidir. Kızartma olursa tehlikelidir. Onun dışında bizim kap yemeklerimiz, ızgaralarımız, kebaplarımız en sağlıklı yemeklerdir. Milletimiz Her gün et yemiyor. Bizim ülkemizde insanlar kurbandan kurbana et yiyor. Eti istedikleri kadar buldukları zaman yiyebilirler."

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle