Gündem Haberleri

  Çanakkale'de dönüş yoğunluğu

  DHA
  30.11.2009 - 13:40 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE’ Boğazında, tatilcilerin dönüş yolu çilesi başladı. 4 günlük Kurban bayramı tatilinin son gününde eve dönüş yolunda Çanakkale güzergahını kullanan binlerce İstanbullu , boğaz geçişinde Araba vapurları ile mini feribotlarda yoğunluğa neden oldu.

  Tatillerini Çanakkale yöresinde ve Kuzey Ege kıyılarında geçirenbinlerce vatandaş dönüş için tatilin son gününe kalınca, Şehir iskelesinde bildik görüntüler oluşturdu. GESTAŞ ’a ait araba vapurları ile Özel sektöre ait mini feribotlar tatilcilerin oluşturduğu uzun araç kuyruklarını eritmek için saatsiz sefer yaparak, boğaz geçişini kolaylaştırmak için çalışma başlattı.

   

  Çanakkale merkezinden Eceabat’a ve Lapseki ’den Gelibolu’ya geçmek için iki ayrı güzergaha seçen tatilciler Çanakkale merkezinde Demircioğlu caddesi ve iskele meydanında yoğunluğa yol açarken, Lapseki ilçesinde de Çanakkale caddesinde zaman zaman tıkanmalar yarattı.

   

  Emniyet Müdürlüğü Şehir içi trafik ve Bölge trafik ekipleri, alınan tedbirler ile her iki geçiş noktalarında da yoğunluğun keşmekeşe dönmemesi için Çanakkale gerişinde trafik düzenlemesi yaparak, araçları iki ayrı noktaya orantılı şekilde yönlendirmeye başladı.

   

  Bu sabah saat 08.00’den öğle saat 12.00’ ye kadar Çanakkale-Eceabat, Çanakkale –Kliitbahir ve Lapseki-Gelibolu hatlarından toplam 3 bin’e yakınaracın geçiş yaptığı öğrenildi. Dönüş yoğunluğunungün boyu sürmesi bekleniyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı