Gündem Haberleri

  Çanakkale hava sahası uçuşlara açıldı

  İbrahim YILDIZ/İSTANBUL, DHA
  11.05.2010 - 21:58 | Son Güncelleme:

  İZLANDA’daki yanardağın patlamasının ikinci etkisi olan volkanik aktivite etkisi ile uçuşlara kapanan Çanakkale hava sahası akşam saatlerinde uçuşlara açıldı.

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde, saat 18.45 itibari ile yer alan basın açıklamasında şöyle denildi:
  “Bugün kamuoyu ile paylaşılan basın açıklamasında, Çanakkale Boğazı ve Trakya üzerinde yerden 20.000 feet’e kadar olan sahada TSİ 15.00 itibariyle yayınlanan uçuş yasağı edinilen son raporlar doğrultusunda kaldırılmıştır. Bahse konu volkanik kül bulutları ve geride bıraktıkları konsantrasyonunun etkileri ülkemiz hava sahasını terk etmesi dolayısıyla, şuan itibariyle Türkiye hava sahasında ve havaalanlarında her hangi bir kapalılık bulunmamaktadır. Söz konusu kül bulutlarının yer değiştirmelerine bağlı olarak diğer oluşabilecek gelişmeler, kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır. Tüm hava taşıma işletmelerimizin sefer düzenleyeceği noktalarla ilgili yayımlanan NOTAM ve SIGMET’ler de dahil olmak üzere konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip etmeleri, hem uçuş emniyetinin sağlanması hem de yolcu mağduriyetlerinin önlenmesi bakımlarından zorunluluk arz etmektedir.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı