Gündem Haberleri

  Can verdi ama canlı bombayı sokmadı

  Çetin AYDIN Eyüp SERBEST / İSTANBUL
  12.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sultangazi ’de eski adı Gazi Karakolu olan 75’inci Yıl Polis Merkezi’ne dün saat 11.00 sıralarında gelen, yasadışı DHKP-C örgütü üyesi canlı bomba İbrahim Çuhadar, bahçe kapısındaki nöbetçi kulübesini geçtikten sonra karakola kadar 50 metrelik yolu aşıp, kapıdaki X-Ray cihazına girmeden içeriye el bombası attı. El bombasının patlamaması üzerine karakoldan içeri girmek istedi. Ancak girişteki polis memuru Bülent Özkan (37), bombacıyı durdurdu ve karakolun dışına doğru itmeye çalıştı. İçeri giremeyeceğini anlayan canlı bomba, bu kez üzerindeki bombayı patlattı.

  Cumaya kına vardı

  Patlama sırasında karakolun giriş kısmında büyük hasar oluşurken, 1 emniyet amiri, 2 komiser, 2 polis memuru yaralandı. Karakolun içinde işlem yaptırmayı bekleyen İbrahim Bal’ın da arasında bulunduğu 3 kişi de yaralandı. Ancak ağır yaralanan Bülent Özkan, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. 11 yıllık polis memuru Özkan’ın önümüzdeki pazar günü evleneceği ortaya çıktı. Özkan’ın eczanede çalışan Sevinç Öztürk’le nişanlı olduğu ve cuma günü kına gecesi olduğu, pazar günü de bir düğün salonunda evleneceği belirtildi. Özkan’ın Sultangazi’deki evine Türk bayrağı asıldı. Diğer yaralılar Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Vakıf Gureba Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Vatandaşlardan biri daha sonra Afet Koordinasyon Merkezi’ne ait ambulans helikopterle Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakledildi.

  İŞTE CANLI BOMBANIN 2006'DA ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLERİ - WEB TV

  KARAKOLDA CANLI BOMBA PATLADI
  İŞTE OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  8 ay hapis yatmış

  Can verdi ama canlı bombayı sokmadı

  Saldırıyı gerçekleştiren DHKP-C üyesi canlı bomba İbrahim Çuhadar

  Terörle Mücadele, Asayiş, Olay Yeri İnceleme ve Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler olay yerine gelerek inceleme başlattı. Canlı bombaya ait ceset parçaları toplandı. Karakol içindeki el bombası da bomba uzmanlarınca etkisiz hale getirildi. Karakol dışındaki 2 güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, canlı bombanın Çorum, Alaca nüfusuna kayıtlı DHKP-C örgütü üyesi İbrahim Çuhadar (39) olduğunu belirledi. Çuhadar’ın DHKP-C örgütü üyeliğinden 8 ay Sincan F Tipi cezaevinde yattığı, ölüm orucu eylemlerine katıldığı belirlendi. Çuhadar’ın vücuduna sarılı patlattığı bombanın basınç etkili, parça tesirli plastik patlayıcı olduğu saptandı.

  YARALILAR HASTANEYE BÖYLE GÖTÜRÜLDÜ / WEB TV

  DHKP-C üstlendi

  DHKP-C örgütü saldırıyı üstlendi. Örgüte bağlı bir internet sitesinde yapılan açıklamada, canlı bomba Çuhadar’ın bir fotoğrafına da yer verilerek, “Hasan Selim Gönen’i bu karakolun polisleri katletti. Gazi karakolu rastgele seçilmiş bir karakol değildir. Bu katilleri yargılayıncaya kadar karakollarınızı başınıza yıkmaya devam edeceğiz” denildi.

  HÜSEYİN ÇAPKIN'IN AÇIKLAMALARI / WEB TV

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı