Gündem Haberleri

  Can korkusu bitti iş korkusu başladı

  Tuna ÇAM- Serkan GÜLER/BURSA, (DHA)
  19.12.2001 - 01:48 | Son Güncelleme:

  Uludağ'da bayramın ilk günü akşamı kayak yaparken kaybolan ve 15 saat sonra donmak üzereyken kurtarılan 2 kayakçının ilk istekleri 'sıcak yemek' oldu.

  Bayramda 'zirve yapmak' için çıktıkları Uludağ'da koybolan ve cep telefonu mesajıyla kurtarılan Avusturyalı makine mühendisi Siegniffe Berner (35) ile makine teknisyeni Serkan Kantarcı (26), ikinci hayatlarını yaşıyor.

  Müdürden imalı telefon

  Cep telefonuyla yakınlarını arayıp yardım istedikten 15 saat sonra, jandarma özel kurtarma timi tarafından, sığındıkları Volfram Tesisleri'nin boş bekçi kulübesinde bulunan iki dağcı, karşılarında jandarmayı görünce birbirine sarılıp kurtulmanın sevincini yaşadı. Yaklaşık beş saatlik yolculuktan sonra, kar motorlarıyla Oteller Bölgesi'ne getirilen Berner ile Kantarcı'ya serum takılıp, sıcak yiyecek verildi. Fotoğrafının çekilmesini istemeyen Kantarcı, ‘‘Gemlik'te çalıştığım fabrikadaki işimden atarlar. Müdürlerimden izin almadan fabrikadaki makineleri kontrole gelen Avusturyalı arkadaşımla zirve yapmaya çıkmıştık. Sonra kaybolduk. Müdürüm beni aradı 'Geçmiş olsun' dedi. Biraz da imalı konuştu. İşten atılmaktan korkuyorum’’ diye konuştu. Jandarma tarafından ifadeleri alınan iki dağcı, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde muayene olduktan sonra Uludağ'dan ayrıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı