Gündem Haberleri

  Can Gürzap’tan Bakan Koç’a bankamatik davası

  Hürriyet Haber
  02.09.2005 - 02:09 | Son Güncelleme:

  Tiyatro sanatçısı Can Gürzap, kendisini ‘bankamatik sanatçısı’ olarak değerlendiren Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’a dava açmaya hazırlanıyor. Bakan Koç, devletten 6 yıldır maaş alıp hiç sahneye çıkmayan sanatçılar olduğunu belirterek ‘Can Gürzap’ın 6 yıldır sahnelenmiş bir oyunu var mı, bakın bakalım’ demişti.

  Can Gürzap, 2003-2004 yılında Devlet Tiyatroları’nda ‘Taraf Tutmak’ oyununun hem rejisörlüğünü yaptığını, hem de oyunda yer aldığını belirterek bunun öncesinde ve sonrasında da pek çok özel tiyatroda sahneye çıktığını söyledi. Koç’un kendisini ‘bankamatik sanatçısı’ olarak nitelemesinin haksızlık olduğunu belirten Can Gürzap, ‘Bakan benim kariyerimle oynuyor. Ben 36 yıldır sahneden inmedim ki, 6 yıldır oyunlarda oynamayayım’ dedi. Gürzap, özel tiyatrolara devlet desteği yapıldığını, kendisinin de özel tiyatrolarda rol almasında sakınca olmadığını belirtti.

  Bakan Koç’un ‘Bizim Vajina Monologları’nda oynayan oyuncularımız var. Bunlara kim ne demiş ki bugüne kadar’ sözlerine de sert tepki gösteren Gürzap, ‘Bu oyun tüm dünyada oynanan bir sanat eseridir, bunu Kültür Bakanının bile eleştirmeye hakkı yoktur. Sadece iyi ya da kötü oynanmış diyebilirsiniz’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı