GeriGündem Can Dostlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Can Dostlar

Can Dostlar
refid:3279944-spot ilişkili resim dosyası

X Files adlı televizyon dizisinde canlandırdığı Ajan Mulder rolüyle tanınan David Duchovny, sinemada ilk yönetmenlik denemesi olan Can Dostlar'ın (House of D) senaryosunu da kendisi kaleme almış. Duchovny özyaşamöyküsünden izler taşıyan filmde Robin williams ve Tea Leoni ile birlikte rol de alıyor. Duchovny senaryosunu altı günde yazdığı filmde bekar annesiyle birlikte yaşayan bir gencin ergenlikten yetişkinliğe geçişini anlatıyor. (23 Eylül'de sinemalarda)

Can Dostlar

FİLMİN KONUSU

Filmin yönetmen ve aynı zamanda yazarı David Duchovny'nin kendi kişisel öyküsünden yola çıkarak altı günde yazdığı "Can Dostlar-House of D", genç bir delikanlının bekâr annesi ile birlikte yaşadığı, 70’lerin başlarındaki Greenwich kasabasında ergenliğe geçiş dönemini ve en iyi arkadaşı olan zekâ özürlü okul hademesi ile arkadaşlığının bazen neşeli bazen hüzünlü hikâyesini anlatıyor.

Şimdi bir yetişkin olan Tom, bugün yaşadığı sorunların çözümüne ulaşmak için geçmişine; 20. yüzyılın büyük bir kısmında kasabanın tam ortasında yer alan Greenwich Kadın Tutukevi’ndeki gizemli bir kadınla paylaştığı gizli ilişkinin izlerinin peşine düşer.

FİLMİN KÜNYESİYönetmen: David Duchovny  Senaryo: David Duchovny Oyuncular: Anton Yelchin, Robin Williams, David Duchovny, Téa Leoni, Erkah Badu, Frank Langella

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle