GeriGündem Çamlıca'da tek bir televizyon kulesi olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çamlıca'da tek bir televizyon kulesi olacak

Çamlıca'da tek bir televizyon kulesi olacak
refid:13168706 ilişkili resim dosyası

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çamlıca Tepesi ve Kınalıada'da bulunan tüm antenlerin kaldırılacağını ve kirliliğin son bulacağını açıkladı.

Ankara dönüşünde Atatürk Havalimanı’nda bir açıklama yapan Kadir Topbaş, Ulaştırma Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki protokol çerçevesinde insan sağlığını tehdit eden ve çirkin görüntü oluşturan antenlerin, 14 bin metrekarelik alan üzerine yapılacak olan tek bir tv kulesinde toplanacağını söyledi.

Topbaş bu projenin İstanbul için bir sembol olacağını belirterek, şöyle konuştu:
“Yaptığımız protokol çerçevesin de TV kulesinin yapımında uluslararası ve yerel ölçekte katılımcıların bulunacağı bir yarışma düzenlenip ilk üç projeyi baz altına alacağız. Şehir hatları vapurlarında olduğu gibi halkımız hangi projeyi beğenirse o proje yapılacak. Yap işlet modeli ile yapılacak olan bu proje beğenildikten sonra, arsası İstanbul Büyükşehir Belediyemize ait olan Çamlıca’da bulunan 14 bin metrekarelik alan üzerine TV kulesinin inşaatına başlanılacak.”

Topbaş 2014-2016 yıllarına kadar Türkiye’nin tamamen dijital yayına geçeceğini ve bunun ilk adımının da İstanbul’dan başlayacağını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle