Gündem Haberleri

  Camilerde tespih ve takke yasağı

  Mustafa SERTER/AFYONKARAHİSAR, (DHA)
  25.11.2009 - 14:33 | Son Güncelleme:

  AFYONKARAHİSAR İl Müftüsü Dursun Kaplan, domuz gribiyle ilgili camilerde bir takım önlemler aldıklarını belirterek, bu çerçevede tespih ve takke kullanımını yasakladıklarını açıkladı.

  Müftü Dursun Kaplan, halk arasında ‘domuz gribi' olarak bilinen H1N1 virüsüne karşı müftülüğün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Doktorların tavsiyelerine uyulması gerektiğinin altını çizen Kaplan, ilime ve bilime itibar edilmesi gerektiğini kaydetti.

  Hiçbir alimin insanı öldürmek ve zarar vermek için aşı üretmeyeceğine dikkat çeken Kaplan, vatandaşların aşı olmaları gerektiğini söyledi. Camilerde cemaati domuz gribi konusunda uyardıklarını anlatan Kaplan, şöyle dedi:
  “Camilerdeki takke ve tespihleri yasakladık. Bu felaket önlenirse yasağı kaldıracağız. Tespihi ve takkeyi bugün ben kullanıyorum, yarın başka birisi kullanıyor. Tuvaletler ve şadırvanlar sık sık dezenfekte ediliyor. Öpüşmemeleri ve sarılmamaları konusunda cemaati uyardık. Sık sık ellerimizi sabunlamalıyız ve gereken tedbirleri almalıyız.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı