Gündem Haberleri

  Camiler ve din görevlileri haftası

  A.A
  15.10.2008 - 17:01 | Son Güncelleme:

  Trabzon Valisi Nuri Okutan, okullarda ve kamu kurumlarında başlattıkları 'okuma saati' uygulamasını, camileri de içine alacak şekilde genişleteceklerini söyledi.

  Vali Okutan, Trabzon Müftülüğünde, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, insanı dikkate alan sosyal projelere ağırlık verdiğini, yapılan hizmetlerde asıl hedefin insan olması gerektiğini belirtti.

  Görev yaptığı yerlerde eğitim, kültür ve sosyal hizmet çalışmalarına önem verdiğini ifade eden Vali Okutan, şöyle dedi:
  “Trabzon'un kültür, sanat ve medeniyet şehri olduğu gerçeğini ön plana çıkarmak için çeşitli kültürel çalışmalara ağırlık veriyoruz. Okul öncesi eğitim ve okuma faaliyetleri bunlardan bazıları. Sizlere de bu çalışmalarda görevler düşüyor. Sizler de Trabzon'un kültür, estetik ve sanat yönünü gün yüzünü çıkarmak için başlattığımız bu projelere katkıda bulunun.”

  Okutan, camilerde de okuma saati uygulamasına geçmeyi planladıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Okullarda ve kamu kurumlarında başlattığımız okuma saati uygulamasını, camileri de içine alacak şekilde genişletmek için yeni bir çalışma başlattık. Bütün bu çalışmalar, sizlerin gayretini, özel ilgisini bekliyor. Neden camilerde toplum, gençlik merkezleri ile ilgili bir faaliyet yapılmasın. Trabzon'un kültür, sanat ve estetik yönünü öne çıkaracak çalışmalara neden camilerimiz katkıda bulunmasın?”

  Trabzon'un Türkiye'ye örnek olacağını belirten Okutan, şöyle devam etti:
  “Trabzon, ülkemiz, milletimiz için çok önemli bir şehir. Trabzon, Kafkaslar ve denizin ötesi için de çok önemli bir şehir. Trabzon, Anadolu'ya katkıda bulunmuş dolayısıyla Türkiye'ye katkı sağlamış bir kültür merkezi. Biz de bu gerçekten hareketle millete, ülkeye hizmet için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bu ilkeye katkıda bulunmak amacındaysak Trabzon'un bu kültür zenginliğini, sanat ve estetik şehri olduğu gerçeğini öne çıkarmak zorundayız. Bütün Trabzonluların ve mesai arkadaşlarımın desteğiyle bunu başarabiliriz. Bütün gücümle sağlığımla potansiyelimle gayret içinde olacağım.”

  Törende, Vali Okutan, Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan ve emekli olan 3 din görevlisine plaket verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı