GeriGündem Camiden ‘Noel çamı’ çaldılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Camiden ‘Noel çamı’ çaldılar

Adana'da Hacı Ahmet Özel Turkay Camii'nin bahçesindeki piyasa değeri 1 milyar lira olan ithal 6 çam fidanını yılbaşı öncesi 'Noel ağacı' olarak satmak için çalan 2 kişi yakalandı.

Ağaç hırsızlarına, ceza olarak, çaldıkları fidanlar cami bahçesindeki aynı yere diktirildi.

İmamı Murat Haspolat, cumartesi sabahı bahçedeki 5 ladin, 1 çam fidanının çalındığını fark etti. Çam fidanlarının yılbaşı nedeniyle çiçekçilere satılabileceği düşüncesiyle cami imamı ve polisler tek tek kent merkezindeki çiçekçileri gezmeye başladı.

FİDANLAR ÇİÇEKÇİDE ÇIKTI

Fidanlar, 20 yaşındaki çiçekçi Yalçın Ertem'in dükkanında bulundu. Sorgu sonunda cami bahçesindeki çam fidanlarının çiçekçi Yalçın Ertem ile arkadaşı 19 yaşındaki Ahmet Duru'nun çaldığı ortaya çıktı.

Yakalanan çam fidanı hırsızlarına dün cami bahçesinde tatbikat yaptırıldı. Ahmet Duru, işsiz olduğu için fidanları çaldığını itiraf etti. Duru, ‘‘Fidanları 80 ile 100 milyon arasında sattım’’ dedi.

2 zanlıya ceza olarak söktükleri fidanlar eski yerlerine diktirildi.

DEDEKTİF İMAM

Bir dedektif gibi çiçekçi çiçekçi gezip çalınan çam fidanlarını bulan imam Murat Haspolat, daha önce de cami bahçesinde dikili ithal çam fidanlarının 4 defa çalındığını söyledi. Haspolat, ‘‘Gözüm gibi baktığım fidanların çalındığını görünce çok üzüldüm. Sıkılmadan, usanmadan tek tek çiçekçileri gezdik. Sonunda bulduk. Bu hırsızların Allah'tan korkusu yok. İnsan caminin bahçesindeki ağacı çalar mı?’’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle