Gündem Haberleri

  'Camide içki içildi' iddiasına cevap verdi

  DHA
  22.06.2013 - 06:00 | Son Güncelleme:

  'Camide içki içildiği' iddiasına dayanak olarak gösterilen fotoğraftaki Emre Öztürk, "Elimde kola vardı ama insanlara sosyal medyada bira olarak yansıtılmış. Ailemdem, işyerimden, çevremdeki herkesten Çok büyük tepkiler almaya başladım "dedi.

  Gezi Parkı eylemleri sırasında 2 Haziran gecesi Dolmabahçe civarındaki polisin müdahalesiyle çok sayıda kişi Bezm-i Âlem Valide Sultan Camii’ne sığınmıştı. Ancak ertesi gün sosyal medyada ve bazı gazeteler ile internet sitelerinde ‘Sığındıkları camide içki içtiler’ şeklinde haberler yayımlanmaya başladı.

  DOLMABAHÇE'DEKİ O GECEYİ DHA'YA ANLATTI

  Bu iddiaya dayanak olarak camide bulunan ve fotoğraflanan Emre Öztürk’ün yer aldığı fotoğraf karesi gösteriliyordu. Fotoğrafta Öztürk’ün elinde tuttuğu kutu içecek yuvarlak içine alınmıştı. Bu fotoğraf bazı gazetelerde ve birçok internet sitesinde yayımlandı. Sosyal medyada da kısa sürede yayıldı. Bu iddialar üzerine Doğan Haber Ajansına konuşan Öztürk, elindekinin kola olduğunu belirterek şunları söyledi:

   "O gece isitiklal caddesindeydik. Dolmabahçe tarafında bir kargaşa olduğu haberi geldi.O arbede birinin doktor istemesiyle başladı.Bizde aşağıya indiğimizde arbedenin içinde kaldık.Yoğun şekilde gaz atılmaya başlandı.Mecbur caminin içine girmek zorunda kaldık.Caminin içine girdiğimiz anda herkes biribirlerine müdahalede bulunuyor.İnsanların camiye yaralılar taşıdığını fark ettik.İnsanlar bağırıyor ihtiyacı olanlar camiye girsinler diye.Caminin içinde bir kiler oluşturmuş insanlar.Sokaktan,marketten,bakkaldan ellerine geçenlerden oraya bir kiler oluşturmuşlar.Orada yiyecek,içecek,sigara bile vardı ihtiyacı olanlar oradan alsınlar diye.Biz orada arkadaşlarımızla haberleşirken caminin içinde gelin buraya birbirimizi kaybetmeyelim diye haberleşirken fotoğrafımız çekilmiş.Ben kendimden eminim elimdekinin kola olduğunu biliyorum.O esnada birinin rafa bıraktığını gördüm ve raftan aldığımı biliyorum.O an yanıyorum,ağlıyorum cayır cayır gözlerimiz yanıyor.Gözüme tutuyorum kolayı..O esnada resim çekilmiş"

  HERKESTEN ÇOK TEPKİ ALDIM

  Ertesi sabah uyandığımda nişanlımdan bu nedir neyin nesidir diye tepkisini aldım.Fotoğrafta elimde kola vardı ama insanlara sosyal medyada bira olarak yansıtılmış.Çok büyük tepkiler almaya başladım.Aradan yaklaşık 20 gün gibi bir süre geçti ve tepkiler daha çok artmaya başladı.Sokakta insanlar bile taşlayabilrler yani,öyel kötü bir durum içine girmeye başladım.İşyerimde tepkiler almaya başladım.Ailemden tepkliler geldi. Bu fotoğraftan sonra babam beni evlatlıktan reddedeceğini söylüyor.Çevemden çok büyük tepkiler aldım.Hatta bu yüzden kavga bile ettim. . Mahalledekiler kız kardeşimin yolunu kesip ‘Ağabeyin camide içki içmiş’ diyerek baskıda bulunuyorlar.Dükkana gidemiyorum,bayan kuaförüyüm işimi yapamıyorum.Çevremdeki insanlar neden elinde bira ile camiye giriyorsun diye tepki gösterdi.İnsanlara gereksiz açıklamalar yapmak zorunda kalıyosun.Orayı bilen insanlara bu açıklamayı yapmazsın orayı biliyorlardır nasıl bir ambiyans olduğu bilir.

  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM

  Gündelik hayatımda herşey sıradışı olmaya başladı.İnsanlardan,işyerinden aldığım tepkiler,ailemin almış olduğu tepkiler.İnsanlar aileme değişik baskılar yapmaya başladılar. İşte Emre ne yapıyor, ne işi var gibisinden sürekli tepkiler verdiler.Dün savcılığa suç duyurusunda bulundum"

  Camide içki içildi iddiasına cevap verdi
  Emre Öztürk'ün elindeki kutunun bira olduğu iddia edilmişti.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı