Gündem Haberleri

  Camide barıştılar

  Nezip İLİKSOY/NİZİP (Gaziantep), (DHA)
  19.10.2008 - 20:39 | Son Güncelleme:

  Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde 2 ay önce ikinci el motosiklet alışverişi sırasında çıkan ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan bıçaklı kavganın tarafı olan üç aile camide bir araya gelip, barıştırıldı.

  28 Ağustos'ta Fevzi Paşa Mahallesi Arıseven Sokak'ta meydana gelen olayda ikinci el motosiklet alışverişi sırasında 50 yaşındaki Reşat Küçüker ve 24 yaşındaki Mehmet Kızılırmak arasında yaşanan tartışmaya Cengiz Küçüker ve İbrahim Halil Uysal da karışınca üç kişi bıçakla yaralanmıştı. Yaralananlardan 27 yaşındaki Cengiz Küçüker, kaldırıldığı hastanede kurtarılamazken, işlenen cinayet sonrası yakalanan 24 yaşındaki katil zanlısı Mehmet Kızılırmak tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  Cinayet olayının kan davasına dönüşmemesi için Nizip Kaymakamı Hakan Yusuf Güner ve Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, Nizip Belediye Meclis Üyesi Mustafa Doktoroğlu, Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Abdullah Altınbaş, Fıstık Tüccarı Halil Şahin tarafından sürdürülen barış çabaları sonuç verdi.
  Bugün Nizip’teki Altın Sofra Et ve Balık Lokantası’nda verilen yemeğin ardından lokanta üzerinde bulunan Metin Özmen Camii avlusunda 3 ailenin fertleri bir araya gelip birbirleriyle tokalaşarak barıştı. Verilen barış yemeğine Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nevzat İlhan Kayhan da katılırken barış programında aile fertleri birbirleriyle öpüşerek dostluk mesajları verdiler. Nizip Müftüsü Cengiz Yağcı’nın dua ettiği programda konuşma yapan Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, ailelerin kin tutmayarak barışmalarının kendisini çok mutlu ettiğini belirtip bu tür hadiselerin bir daha yaşanmamasını temenini etti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı