Gündem Haberleri

  ‘Camide Atatürk, okulda dine önem verilmeli’

  ANKARA(ANKA)
  13.08.2006 - 12:44 | Son Güncelleme:

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, camiye giden kesimle, okula giden kesim arasında kamp varmış gibi davranmanın, devlete ve millete zarar vereceği uyarısında bulundu. Bardakoğlu, camide Atatürk, okulda din vurgusana daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini savundu.

  Ali Bardakoğlu yaptığı açıklamada, çocukların okulda din kültürü almalarının, din hakkında bilgi edinmelerinin ve isteyenlerin din eğitimi almasının Cumhuriyete, laikliğe ve Atatürkçülük’e aykırı olmadığını kaydederek, “Camide din hizmetlerinden, cumhuriyetimizden, cumhuriyetin ilkelerinden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten, çağdaş dünyanın geldiği, ürettiği ortak değerlerden söz etmek, bizim din ve dindarlık anlayışımıza aykırı değildir” dedi.

  Bu ortak anlayışın geliştirilmesinin zorunlu olduğuna işaret eden Bardakoğlu, “Cami, okul, hastane arasında ayrım yapmamalı. Okula gidenlerle camiye gidenleri iki ayrı kamp gibi görmemeli, her birini diğerini bütünleyen bir fonksiyona kavuşturmalıyız” diye konuştu. Bardakoğlu, aksi halde oluşan durumun, devlete ve millette zarar vereceğine dikkat çekti.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı