Gündem Haberleri

  Çamaşır makinesiyle oyun can aldı

  Murat AYDIN/ OLTU (Erzurum),(DHA)
  16.08.2014 - 11:05 | Son Güncelleme:

  Erzurum'un Oltu ilçesinde 6 yaşındaki abisiyle oyun oynayan 4 yaşındaki kız çocuğu, saklandığı makinenin çalıştırılması sonucu hayatını kaybetti. Olayın ardından psikolog eşliğinde ifadesi alınan 6 yaşındaki K.Ö., "Evde saklambaç oynuyorduk. Sonra İrem’i aramaya başladım. İrem’i sobeledim ve çıkarmak isterken düğmelere bastığımı sanıyorum. Makine çalışınca ağlayarak anneme haber verdim" dedi.

  ERZURUM’un Oltu ilçesinde saklambaç oynarken çamaşır makinesinin içine giren 4 yaşındaki İrem Ö., 6 yaşındaki ağabeyi K.Ö., makineyi çalıştırınca hayatını kaybetti.

  Olay dün saat 20.00’de Oltu ilçesi’nin Yasin Haşimoğlu Mahallesi Konak Sokakta meydana geldi. 5 katlı apartmanında ikinci katında oturan kepçe operatörü Mihrali Ö.’nün iki çocuğu, evde saklambaç oynamaya başladı. Oyun sırasında İrem Ö. ağabeyi K.Ö.’ün kendisini bulmaması için banyoya girdi ve çamaşır makinesinin içine saklandı.

  Çamaşır makinesiyle oyun can aldı

  Uzun bir süre kardeşini arayan K.Ö., onu çamaşır makinesinin içinde görünce iddiaya göre kapağını kapatıp ’başlat’ düğmesine bastı. Çamaşır makinesi çalışmaya başlayınca, kardeşinin çığlıklarıyla korkan K.Ö., durumu koşarak muftakta poğaça yapan üvey annesine söyledi. Anne makineyi durdurdu, ancak kapağını açamayınca telefonla kardeşini arayarak yardım istedi. Kardeşinin gelmesi üzerine çamaşır makinesinden yaralı olarak çıkarılan İrem Ö., ambulansla Oltu Devlet Hastanesine kaldırıldı. İrem, hastanede doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

  Eşinden bir yıl önce ayrılan Mihrali Ö.’nün, 2 çocuğunun velayetini alarak yeniden evlendiği öğrenildi. Adı açıklanmayan üvey anne olayın ardından polis tarafından gözaltına alındı. Anne, daha sonra adliyeye sevkedildi. İrem’in cenazesi ise otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumlarına gönderilecek. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  "İREM’İ ÇIKARMAK İSTERKEN DÜĞMELERE BASTIM"

  Olayın ardından psikolog eşliğinde ifadesi alınan 6 yaşındaki K.Ö., "Evde saklambaç oynuyorduk. Gözlerimi kapattım, 1,2,3’den başlayarak 10’a kadar saydım. Sonra İrem’i aramaya başladım. İrem’i sobeledim ve çıkarmak isterken düğmelere bastığımı sanıyorum. Makine çalışınca ağlayarak anneme haber verdim" dedi.

  Baba Mihrali Ö., olayı merak edenlere cep telefonunda bulunan iki çocuğunun el ele fotoğraflarını göstererek "Acı kader" demekle yetiniyor. Evde yaşanan çamaşır makinesi oyunu sırasında kızı İrem’i kaybeden Mihrali Ö., bu olayda ikinci eşi Elif Ö.’nün hiçbir kusuru olmadığını söyledi.

  Mahalleden komşular ise Elif gelinin çocuklara öz çocukları gibi bakıp sevdiğini belirterek, "Olaydan bir gün önce Elif çocukları ile birlikte bir kebapçıya yemeğe gidiyor. Orada İrem, ’Anneciğim ben seni çok seviyorum’ diyerek üvey annesine sarılıyor, öpüyor. O da ’Kızım hayırdır, sana ne oldu?’ diyor. Bizim gördüğümüz kadarı ile çocukları çok seviyordu. Zaten Mihrali’nin boşanmasında en büyük sebep, öz anneleri Duygu’nun çocuklara iyi bakmamasıydı. Bu yüzden çocukların velayetini baba aldı. Çocuklara hamur işi bir şeyler hazırlarken olay meydana gelmiş. Elleri hamurlu olarak sokağa çıkıp, bağırarak yardım istedi" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı