GeriGündem Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? İşte Zehra Zümrüt Selçuk hakkında bilgiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? İşte Zehra Zümrüt Selçuk hakkında bilgiler

Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? İşte Zehra Zümrüt Selçuk hakkında bilgiler

Yeni kabinede iki kadın bakandan biri de Zehra Zümrüt Selçuk oldu. Yeni dönemde Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın birleştirilmesinin ardından Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak değiştirilen görevi Zehra Zümrüt Selçuk üstlenecek. Peki, Yeni kabinede Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede Zehra Zümrüt Selçuk Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak açıklandı. Bundan sonra Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak görev alacak olan Selçuk, aynı zamanda kabinedeki iki kadın bakandan biri olarak dikkat çekiyor. Peki, Zehra Zümrüt Selçuk kimdir?

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK KİMDİR?

1979 Ordu doğumludur. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu ekonomi lisansı öğrenimi gördü. Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde ekonomi doktorasına başladı, Teksas Üniversitesi’nde işletme doktorasına devam ederken, aynı üniversitede muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansı da yaptı.

2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesi’nde araştırma asistanı, 2007’den itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC’te kıdemli araştırmacı olarak görev yaptı.  Halen SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörüdür.

Bu kurumdaki çalışmaları sırasında toplumsal cinsiyet, demografi, iş gücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri, eğitim ve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans, kalkınma yardımları gibi alanlarda faaliyet yürüttü. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik birçok projenin ve kapasite geliştirme programının koordinatörlüğünü yaptı.

Çok sayıda Türkçe ve İngilizce yayını bulunmaktadır. Yerli ve yabancı üniversitelerden dereceler, burslar, sertifikalar almıştır.

KADEM Ankara Temsilciliği ve Denetleme Kurulu Üyeliği, Kadın Birliği Platformu Üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği Üyeliği bulunuyor.  İngilizce biliyor. Evlidir.

Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir İşte Zehra Zümrüt Selçuk hakkında bilgiler


Yorumları Göster
Yorumları Gizle