GeriGündem Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk hayatı ve biyografisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk hayatı ve biyografisi

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk hayatı ve biyografisi

İki bakanlığın birleştirilmesinin ardından ortaya çıkan Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığının ilk koltuğu Zehra Zümrüt Selçuk'a emanet edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine açıklamasında Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak duyurulan Zehra Zümrüt Selçuk, eski bakan Atilla Koç'un kızıdır. Zehra Zümrüt Selçuk yeni dönemde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak görev alacak

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KADEM'in Denetleme Kurulu Üyeliği'nde görev almıştır. İşte, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk hakkında bazı bilgiler

ÇALIŞMA, SOSYAL HİZMETLER VE AİLE BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK KİMDİR?

1979 Ordu doğumludur. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu ekonomi lisansı öğrenimi gördü. Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde ekonomi doktorasına başladı, Teksas Üniversitesi’nde işletme doktorasına devam ederken, aynı üniversitede muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansı da yaptı.

2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesi’nde araştırma asistanı, 2007’den itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC’te kıdemli araştırmacı olarak görev yaptı. Halen SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörüdür.

Bu kurumdaki çalışmaları sırasında toplumsal cinsiyet, demografi, iş gücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri, eğitim ve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans, kalkınma yardımları gibi alanlarda faaliyet yürüttü. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik birçok projenin ve kapasite geliştirme programının koordinatörlüğünü yaptı.

Çok sayıda Türkçe ve İngilizce yayını bulunmaktadır. Yerli ve yabancı üniversitelerden dereceler, burslar, sertifikalar almıştır. 

KADEM Ankara Temsilciliği ve Denetleme Kurulu Üyeliği, Kadın Birliği Platformu Üyeliği, Satrançla Büyüyorum  Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği Üyeliği bulunuyor.

İngilizce biliyor. Evlidir.

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk hayatı ve biyografisi


Yorumları Göster
Yorumları Gizle